Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

З ким за свою кар’єру встигли попрацювати THE 69 EYES

Це зараз The 69 Eyes – гурт відомий навіть за межами жанру, в якому грає. А були часи, коли молода команда могла тільки мріяти про ротації кліпів на ТВ та виступи на великих аренах, як, наприклад, фінська Тавастія. По дорозі до слави (та й досягнувши її) гламурно-готична банда напряму чи опосередковано перетиналася з багатьма відомими гуртами. Хто це був та як вони вплинули на нинішніх зірок, що називають себе 69 Очей, читай далі.

THE 69 EYES, STRATOVARIUS та PARADISE LOST

Творчий шлях фінських рокерів почався у 1989 році, але відомими вони стали лише у 1997. І хто зна, як би воно складалося, якби не продюсерство Тімо Толккі. Якщо ім’я тобі ні про що не говорить, загугли, як звати гітариста та головний рушій легендарної пауер-металічної команди з тої ж Фінляндії, а саме Stratovarius.

Голос гурту та автор текстів Юркі 69 розказує, що з Тімо банда перетнулася ще в 90-х, коли обидві команди не були відомими. Лідер Стратоваріус мав обладнання студійного рівня та займався продюсуванням демок. Не те, щоб хлопці одразу порозумілися на рахунок того, як хочуть звучати 69 Очей, але, як бачимо, співпраця дала результати.

До появи Толккі Очі виконували щось гаражно-рокове і лише позиркували у бік глему. З 1997 під керівництвом Тімо The 69 Eyes починають випускати платівки, на яких вже грають рок готичний і єднають його з рок-н-ролом.

Кар’єра банди стрімко рухалась вгору. Чудовим підтвердженням нового рівня став спільний тур Німеччиною у 2001 разом з Paradise Lost. Британці у вічному пошуку нового звучання як раз тоді грали готику, насичену клавішними та електронними фішками.

Свій найуспішніший альбом фіни випустили у 2004 – це була платівка Devils. В цей період та пізніше кліпи для банди режисував Бем Марджера, що знімав відео для зіркових лав-металістів HIM, наприклад. В 2009 році The 69 eyes довірили просування своєї творчості Мету Хайду, у якого на рахунку співпраця зі Slayer, Fu Manchu, Monster Magnet та така дрібниця, як Греммі.

THE DOORS, Джонні Кеш та інші: ким надихались 69 Очей

Власне, Юркі 69 основою музики гурту називає такі банди, як Sisters Of Mercy, Ramones, The Doors та The Stooges. Фронтмен зазначає, що рок-н-рол 50-х – це коріння та, звичайно, натхнення його команди. При цьому 69 Очей завжди прагнули до більш сучасного звучання та формування власного саунду. Від трешу та панковості початку кар’єри вони переходили до більш важкого звуку, який вже добре оформився до кінця дев’яностих.

Зусилля не пройшли марно та якось преса навіть назвала гурт перехідною ланкою між The Cult та Type O Negative. Був і такий період, коли музика Очей знов полегшала. Так, наприклад, альбом «Х» 2012 року скептики звуть попсою, а лояльніші слухачі порівнюють зі звучанням Джонні Кеша, Біллі Айдола та Кріса Айзека.

Якщо говорити про натхненників The 69 Eyes, то їх платівка «Wasting the dawn» 1999 присвячена лідеру The Doors – Джиму Моррісону (а ще в списку пісень там є кавер-версія треку Blondie – Call me). А не менш культовий Елвіс Преслі для фронтмена The 69 Eyes деякий час навіть був рольовою моделлю.

Загалом готичні фіни приймали участь у багатьох трибьютах, присвячених кумирам. Їх пісні є на релізах «I Wanna Be A «Stooges» (пошана банді The Stooges та Іггі Попу), «Dictators Forever Forever Dictators» (аналогічно для The Dictators) та «Hell On Earth» (присвята The Misfits).

Гостьовий вокал на треках THE 69 EYES

На диску «Wasting the dawn» можна почути гостьових вокалістів Ларса Горана Петрова (Entombed) та Віллє Вало (H.I.M.). Народні байки, до речі, розказують, що ХІМівців грати нормальну музику вчили саме The 69 Eyes. Чи то правда? Хто знає…

На альбомі 2009 «Back in blood» у треку Dead N’ Gone звучить голос Бенджі Меддена (Good Charlotte), а на бонусі до наступної платівки «Х» з’являється Кет Вон Ді (так, вона не тільки б’є татухи).

Найсвіжіший реліз Очей під назвою «West End» в якості плюшок для фанів дарує WEDNESDAY 13, Каліко Купер (вгадуємо з трьох разів, чия то донька) та Дені Філта. З останнім фінські рокери дружать давненько – катали у спільний тур по Штатам з десяток років тому. Запросити ж у пісню придумали, коли Юркі святкував 50-ти річний ювілей у Голлівуді. Сказано – зроблено. Характерний вокал незмінного лідера Cradle of Filth упізнається закритими очима у треку «Two Horns Up». А побачити Дені у традиційному для нього демонічному образі можна у відео до пісні.

Що ж зовсім скоро в українських прихильників готичного рок-н-ролу відбудеться чергове побачення з бандою, що за три декади існування не міняла склад. Як їм вдалося за ці роки не повбивати один одного? Спитаємо на концерті 10 березня – Львів, FESTrepublic та 11 березня – Київ, ATLAS.

Теги:

Залишити коментар