Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ТРИ ПРИЧИНИ ПОСЛУХАТИ НОВИЙ АЛЬБОМ IGNEA

Не страшно, якщо ти чуєш ім’я IGNEA вперше. Любиш музику важку, атмосферну та якісну? З родзинкою та щоб не соромно з друзями поділитись? Тоді мерщій слухати другий повноформатник команди!

Банда, що про неї сьогодні говоримо, народилася в 2011 році. До згаданого вище імені та характерного звучання дійшла у 2015. Повноцінний диск №1 «The Sign of Faith» був у 2017. І от зараз п’ятірка святкує народження другої дитини – «The Realms of Fire and Death». Чому ця робота вартує уваги, читай нижче.

Єдина в Україні банда, що грає орієнтал-метал

Не вийде зіронізувати на тему, що кожен другий гурт прагне привернути увагу, видумуючи свою назву обраному музичному напрямку. У стилі орієнтал-метал крім IGNEA грає ще з три десятки гуртів. Орієнтал цей представляє собою піджанр фольк-металу, що крокує світом із Сингапуру, Арменії та Ізраїлю десь із середини 90-х. Наші сьогоднішні герої до піонерів жанру не належать, а от до тих, кого варто почути, – належать 100%. У східному металі на муз. сцені України, до речі, помічені лише вони.

В цьому муз. напрямку команда випустила 2 офіційні диски. Другий продовжує традиції першого фішками, вокалом та високою якістю. «The Realms of Fire and Death» – робота атмосферна, така, що занурює у себе. Це цілісна платівка, яку варто слухати на одному диханні, медитуючи, без перерв та не видираючи з контексту окремі пісні. До уваги пропонується східна казка, зіткана з прекрасної темряви вищого ґатунку. Відкривай книгу коротких оповідок, небанальних метафор і символів та розгадуй запропоновані загадки по-своєму.

Концепція: три історії

Небайдужі до змісту поринуть в історію, що складається з трьох частин, кожна з яких представлена трьома піснями.

Перша розповідає про королеву, якій пророцтво відкрило, що її вб’є близнюк. Тому вона наказує стратити усіх близнюків королівства. Не обходиться тут без одержимості демоном, зростаючої кривавої жаги, трагічного прозріння. Зрештою помирає і злий дух, і правителька (трек «Queen Dies»). Після смерті королева стає покровителем царства та насилає на нього дощ кожен раз, як десь здіймається руйнівне полум’я.

Другий том історії веде розповідь про загублені душі, що блукають туманами між землями живих та мертвих, про втрату чоловіком коханої дружини та його намагання жити далі. Все це знов відбувається в королівстві. В цьому розділі зустрічаються найлегший та найважчий за сприйняттям та звучанням треки – «What for» та «Fired».

Третя частина відкриває легенду про людей та богів вогню, про те, як одна й та сама сила може давати життя та руйнувати, про людську природу та розчарування. Дуже епічна (особливо композиція «Disenchantment») та одночасно філософська глава історії.

Треки, вокал, музика

Слухача очікує 10 треків (9+бонус). Переважна більшість – англомовні, проте є пісня українською та кавер саамської виконавиці Eivør. Бонус-трек – переклад пісні «Чорне Полум’я» англійською. Прослуховування займає менше години, а розриви між композиціями майже не відчуваються завдяки єдиній темі.

Вокал Хель Богданової – фронтвумен команди – надзвичайно пасує і темі платівки, і стилю виконання. Дівчина чудово справляється з традиційним мелодійним співом, балуючи вуха слухача класним тембром. Не гірше Хель вдається й альтернативне виконання – гроул вокалістки не поступається чоловічому. Усе це разом відсилає до найкращого, що зробили за кар’єру, наприклад, Lacuna Coil чи Arch Enemy. Але не варто думати, що таке порівняння мінусує від індивідуальності самої Ignea – анітрохи.

Музичну основу альбому краще оцінювати прослуховуванням, а не читати про рифи та програші. Зазначимо – попри обраний напрям музики банда не дає скучати і частенько виходить за кордони орієнтал-металу. Це сучасний звук у кращому сенсі слова – поєднання важких рифів з симфонічною, електронною та фольк складовими.

Загалом альбом гріє кров та викликає стійке бажання піти на концерт гурту. На жаль, із останнім зараз складно… Хоча на YouTube є декілька офіційних кліпів команди, що трохи втамують бажання не тільки чути, але й бачити. Щодо решти, то є більше часу на те, щоб розслухати згадані 10 співанок та оцінити по достоїнству. Тому закидай IGNEA у плеєр та до справи!

Теги:

Залишити коментар