Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ЯКИМИ БУЛИ LIVE STREAMS ВІД GAMMA RAY ТА LACRIMOSA

Здається, ще вчора анонсувались стріми від команд, та час вже збіг, а разом з ним – 2 двогодинні шоу. Якщо ти все пропустив, то нижче про спеціальних гостей, пташок на гітарах, скрипалів у масках та загальні враження від обох виступів.

Маленька ремарка: давай не будемо рівняти стрім-формат зі живим концертом, де ти стрибаєш у натовпі. Це 2 різних досвіди та різні рівні емоцій. Тому просто поїхали!

GAMMA RAY: 30 років дивовижної крутості

Стрім почався вчасно – за нашим часом о 20:50. На просторій сцені в променях ефектного освітлення з’явилися герої вечора та без зайвих слів почали робити своє музично діло. Одразу ж трохи просів вокал, проте все швидко підлаштували. Поважна банда увірвалася з треком «Dethrone Tyranny», після нього без перерви злабали «New World Order». Побалувавши глядача якісним музлом з розкішними інструментальними партіями, Gamma Ray привіталися: «Hello World!»

Сказали, що ніколи виступ у подібному форматі не робили, а отже це для них великий експеримент. Далі зазвучала композиція «Avalon». Мабуть, досить незвично – грати на пусту залу. Хоча, як же пусту – а велика команда тех. працівників, що це шоу збирали по шматках? Ось кому дійсно пощастило того вечора насолодитись, покричати з трибун та зарядити виконавців своєю енергією.

Далі Гамарейці знов трохи спілкувалися. Казали, що 30 років банди означають 30 років вечірок та випивки. «Все, що ви про нас чули – все правда», – жартували Кай Хансен та Франк Бек. І після такої підводки залунала «Master of Confusion». Далі були «Empathy», «Rebellion in Dreamland» та «Land of the Free», на якій хлопці пожартували, що під час стріму ти можеш сидіти на дивані та дивитись шоу хоч голий. Вони що – бачать нас крізь екрани??

Варто зауважити, що композиції в Gamma Ray довгенькі, цікаві за складом, багаторазово міняють настрій на протязі звучання. Кожна з їх пісень – особливий досвід. В перервах між треками, поки учасники дякували прихильникам з усього світу, нам показували повідомлення від фанів. І були вони звідусіль. Свою любов гурту надсилали з Аргентини, Бразилії, Німеччини, Шотландії, Белгії, Китаю та ще купи країн. Вже одне розуміння того, як багато людей дивляться шоу, 100% давало Gamma Ray відчути за спиною крила.

Окрім потужної програми команда підготувала й невеличкий (чи то великий?) сюрприз у вигляді special guest. В середині концерту на сцені з’явився Ральф Шиперс, що співав з гуртом ще на початку шляху Гама Рей та пішов у середині 90-х. Хто Шиперса ніколи не бачив і не чув, той багато впустив. Вокаліст у чудовій формі (як музичній, так і фізичній) і своєю харизмою заряджає не гірше за Red Bull. Ральф проспівав з бандою трійко треків – «Live Life Easy», «One with the World», «The Silence» та відкланявся.

Хлопці згадали про події в світі, оголошуючи доречний трек «Armageddon». А потім зізнались, що дуже чекають реального туру. Знов з’явився Ральф, щоб співати у «Heading for Tomorrow». І настав час останньої пісеньки. Куди поділись майже 2 години?

Прощались із красивою «Send me a Sign», потім вклонились та навіть кинули комусь медіатор. Обійшлося без бісу, та й не потрібно було його. Незважаючи на потужність виступу, вечір з Gamma Ray вийшов теплим та душевним. Живих шоу нам таке, звісно ж, не замінить, але з іншого боку – на який ще концерт можна піти одразу усім світом?

LACRIMOSA запрошує у подорож часом

Виступ Лакрімози розпочав арлекін на екрані та традиційне intro. Важко та атмосферно вступив трек «Schakal», а з-за лаштунків виплив Тіло Вольф. За останні роки це вже традиційна для нього фішка – починати співати за сценою. Спілкуючись із прихильниками через камеру, вокаліст запросив усіх у подорож часом. Тим більше така нагода – Lacrimosa (як і Gamma Ray) святкує своє 30-річчя.

Подорож вийшла дуже емоційною та інтимною. Lacri охопили у концертному сеті різні періоди: виконали і популярні свої композиції, і ті, що звучать рідко (або й уперше). Побалували нас новим аранжуванням старих пісень, скрипальками, що з’явилися після першої третини шоу, та щирими емоціями самого Вольфа, який радів та плакав того вечора.

Батько Lacrimosa почувався перед камерою дуже розкуто та впевнено. Не скажеш, що цей хлопець на світанку кар’єри відмовлявся виступати наживо через шалений страх сцени. Стрім-формат виступів для гурту незвичний, як поділився Тіло. Проте йому та команді вдалося бути максимально на зв’язку з глядачами, а шикарна робота операторів створила ефект присутності не просто в залі, а на сцені. Можна було побачити штучну білу пташку, що сидить на грифі однієї з гітар, розгледіти противірусні маски на обличчях скрипальок та сльози на щоках фронтмена на одній з пісень…

До сет-листу увійшли «Alleine zu Zweit», «Malina», «Ohne Dich Ist Alles Nichts», «Der Morgen Danach», «Weil du Hilfe brauchst» (в новій обробці), «Der leise Tod», «Halt mich», «Ich verlasse heut dein Herz», «Die unbekannte Farbe», «Lichtgestalt». Композиція «Tränen der Existenzlosigkeit» стала в своєму роді прем’єрою, оскільки банда вперше виконувала її на концерті. Декілька разів Вольф поступався центральним місцем і друга половинка Lacrimosa – Анне Нурмі – лишала свої клавіші, щоб заспівати «Not every pain hurts», «Apart» та «If the world stood still a day».

Наприкінці пролунала улюблена багатьма «Ich bin der Brennende Komet», а крапку поставила палка «Keine Schatten mehr». Прощались тихо, без виходів на біс, скромними поклонами. Подорож часом довжиною у повні 2 години закінчилась. Подорож, яка про специфічний вокал, який не сплутаєш з іншим, про дуже контрастні за настроєм та незмінно щирі пісні, про спрацьовану команду музикантів, що давно стали сім’єю. Подорож, у яку одночасно відправились люди по всьому світу.

Після шоу Тіло дякував фанам, без яких, як він у черговий раз зізнався, його команда – ніхто і ніщо, та наказав не забувати завжди слухати Lacrimosa.

Залишити коментар