Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

VELIKHAN: КОРОТКИЙ, АЛЕ РОЗРИВНИЙ ВИСТУП СУПЕРБАНДИ У BINGO

Якщо ти не чув про VELIKHAN, ти багато втратив. Як мінімум пропустив їх суботній виступ у BINGO. Шоу зазнало карантинних обмежень, проте відбулося. Розберемось, як воно було.

Хворій музикою, але не вірусами

Під таким гаслом продавались білети на концерт, проведення якого стало можливе за дотриманням санітарних норм – обмеження по кількості людей, присутність тільки у масках, дистанція, тощо. Колись самі Velikhan згадуватимуть, як на світанку кар’єри дали одне з найкоротших шоу, де гості сиділи за столиками в антиковідних масках.

Вечір стартував з розігріву, котрому дістався напівпустий, холодний зал. Банда Beyond the Gravity – київська п’ятірка, що грає пристойний прогресив-метал. Люд не надто качався, хоча вокаліст робив усе, щоб розрухати присутніх. Чи то місця сидячі, чи то пиво холодне – хтозна, в чому була справа. Зірковий час гурту ще десь попереду, це точно. Але коли вони завершували 30-хвилинний сет, народ просив ще пограти. Непоганий знак.

Саппорт пішов, а сцену почали готувати до хедлайнера. У кутах майданчика з’явились дві величезні долоні, що показували середні пальці. Факи, мабуть, були адресовані пандемії. Тим часом на сцену вийшов арт-директор клубу та оголосив, що скоро з’являться Velikhan. Казав, що сьогодні перший концерт у таких от карантинних умовах. Типу насолоджуйтесь та будьте чемні, бо то не останній раз.

Веліхани увірвалися гучно та потужно. І якщо ти до сих пір не в курсі, що то за бенд і чому його варто послухати, не перемикайся.

Супергурт, який варто взяти на замітку

Velikhan – молода команда, якщо говорити про творчу одиницю. Але це точно не про сиру музику, яка повноцінно оформиться лише з часом та досвідом. Мова про супергурт і приставка «супер» не лише про якість музла, а перш за все про склад. Формула включає учасників з відомих та шанованих команд: на гітарі Олексій Сидоренко з Megamass, на басу Сергій Любинський з ТОЛ, а за ударними Андрій Литвиненко, Psionic Arc. На вокалі у Веліхана Микита Обушенко, який років 5 тому свій екстрим-спів демонстрував на всю неньку в рамках «Голосу Країни».

Команда молода, проте вже відзначена. У 2018 взяла першість у номінації «Кращий метал гурт» по версії Best Ukrainian Metal Act. Щодо творчого доробку, тут поки малувато – для прослуховування забагато буде й години. У 2017 банда випустила EP-шку «Oh Lord!» з чотирьох треків та має ще декілька синглів. Трохи замалий музичний вантаж на повноцінний концерт.

До речі, про концерт. Хлопці на чолі із залитим чорною фарбою фронтменом з’явились та одразу задали жару, агресивно вриваючись у млявий зал треком Yassa. Народ заворушився, найбільші живчики повставали з місць, щоб потрусити тілами під сценою. Трохи згодом до них приєднався вокаліст Beyond the Gravity. Микита – чорні плечі, біле лице – привітався після першої пісні, сказав, що радий, що всі живі, та погнав короткий сет-лист далі.

Заграли за свій 40-хвилинний виступ мабуть усе, що мали. Пролунали Slumper, Spins, Oxen, Hero, Cultrash та Akua. Треком Monger завершили основну частину. На біс банду, звичайно, кликали і то гучно. Вокаліст запитав, що люди хочуть почути. По другому колу (та з не меншою енергією) зіграли Hero та Cultrash. На тому і все, розходимось.

Ще побачимось, Веліхан

Що по висновках? Приймали команду однозначно гаряче. Явно прийшли на виступ ті, кому банда дуже до смаку. А смак тут в сенсі музики міксує багато всього – класику металу, арк-рок, репкор та ню-метал. Міксує якісно, чисто та збалансовано, що й не дивно, вважаючи на рівень учасників.

Планка від початку задана висока, тож і треки маємо відповідні. А далі очікуємо ще більшого. Веліхан – потужний продукт з неукраїнським звучанням (у хорошому сенсі) та колосальним потенціалом, команда, що рекомендована усім. На вітчизняній сцені це вже зараз одна з найсильніших банд. А далі буде більше. Правда ж, Веліхан?

Фото: Дудка Таша
Теги:

Залишити коментар