Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

IGNEA У BINGO: ЧИМ СУВОРІШЕ КАРАНТИН, ТИМ ПОТУЖНІШІ КОНЦЕРТИ

Сьогодні говоримо про орієнтал-метал по-українськи, а точніше про п’ятничний виступ київського гурту IGNEA у клубі BINGO. Читай нижче про саппорт-банду, сет-лист і атмосферу хедлайнера та як це вписалося в рамки пандемічних обмежень.

WOLFANGER ми кажемо «Так!»

IGNEA вже три роки не давали концертів в столиці. Після такої перерви саппорт треба обирати відповідний, щоб на десять з десяти. Честь дісталася гурту Wolfanger і впорались вони на повну десятку. Коротко про банду: говорять українською, співають англійською, енергію дають міжнародною мовою металу. Творять у стилі melodic death. Рік тому випустили першу платівку під назвою «Ancients Call» з десяткою треків.

Почали вчасно по таймінгу, коли зал заповнився відсотків на 50 (що, враховуючи обмежену кількість гостей, досить мало). Проте Люті Вовки дали гідний рівень драйву та зіграли крутий сет, у який, до слова, увійшов свіженький сингл «Lost my Light» (22 жовтня тільки з’явився на платформах). Звучання команди повністю відповідає значенню назви. Гітаристу у футболці Ignea окремий привіт.

Коли отакий розігрів, що хочеться йти окремо на концерт, це не може не радувати. Отже, Wolfanger, в масках чи без, але ще почуємось!

IGNEA у чорному полум’ї та синьому димі

Хедлайнер розбив свій виступ на 2 тематичні частини. В першому блоці Ігнеа презентували нову платівку «The Realms of Fire and Death», що вийшла весною під час ізоляції. Це другий повноформатник банди – концептуальна робота, що розказує історію у трьох актах. Тут усе смачненьке та темне: королева, прокляття, злі духи та руйнівна сила вогню. Більше читай за посиланням.

Почали з треків Queen Dies та Чорне Полум’я, далі звучала Out of My Head, а потім три живі прем’єри – Too Late to Be Born, Gods of Fire та Jinnslammer. Між співанками чарівна фронтвумен Хель розповідала історію, як колись давно люди молились богам вогню, як почали той вогонь використовувати, щоб вбивати один одного, і як боги розгнівались та покинули землю. Кожну з оповідок підкріплювали піснею, а загальну атмосферу шоу творили димом, влучним світлом та візуальними образами. Видно, що до атмосферної складової гурт ставиться не менш уважно, ніж до музичної. Виступ сприймався не набором треків, а суцільною історією, в яку занурюєшся, щоб прокинутись лише після останньої пісні.

Закінчили цей блок треком Disenchantment та оголосили 5-хвилинну перерву, під час якої звучала епічна увертюра «Содом і Гомора» Міклоша Рожа. Такий саундтрек не давав скинути з себе оману від першої частини шоу. А тут і друга під’їхала.

Потужна сила орієнтал-металу

У другому акті Ігнеа побалували фанів старим матеріалом – з міні-альбому «Sputnik» та платівки «The Sign of Faith». По настрою композиції підібралися більш агресивні. Якби не сидячий концерт, стіни Бінго точно здригнулись би не раз.

В сет-листі звучали Planet War (наживо вперше з 2015 року), Alexandria (перед виконанням якої трохи випендрилася техніка), Sputnik, Petrichor, Halves Rupture та знакова Alga (після виходу пісні 2016 року гурт Parallax перейменувався в Ignea). Наприкінці грали Şeytanu Akbar та Leviathan, а в якості outro врубали Mado Kara Mieru.

На одній з кінцевих пісень Хель зійшла зі сцени, щоб дати нам трохи пекла (а фотографам – крутих кадрів). Найпалкіший, мабуть, фан команди не впустив нагоду та вривався поруч з дівчиною, махаючи фірмовою хусткою гурту. Біля десятої вечора банда завершила шоу, роздала медіатори та тепло подякувала гостям. На тому усе – концерт відбувся по усіх обмеженнях карантину.

Що сказати? У цих камерних подіях є своя фішка: сидиш за столиком, тупаєш ніжками в ритм, не душно і не треба рятувати своє пиво від 10 людей, що ковбасяться на 1 кв. метрі. Якщо врахувати перспективу не мати жодного рок-шоу до кінця пандемії, цей формат шикарний. Проте знову побачити та почути Ignea хочеться традиційно, стоячи у тісному натовпі. Адже вони занадто круті, щоб на них сидіти!

Фото: Павлюк Євген
Теги:

Залишити коментар