Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

Чумацький Шлях в Docker Pub. Як це було?

19 листопада в Docker Pub відбувся невеликий, але потужний концерт гурту Чумацький Шлях, який також відомий як CH.SH.

За традицією усіх концертів – початок затримався та замість заявлених 19:00, розпочався на 40 хвилин пізніше. Незважаючи на перенесення концерту з 15 листопада та карантинні обмеження, здавалось, що під сценою зібрались найвідданіші фанати, що з перших акордів підхоплювали усі ритми та слова пісень.

Докер Паб на Богатирський – простора, проте специфічна локація: сцену та глядачів розділяє бар. Але соліста гурту це зовсім не зупинило і уже з другої композиції він запалював на барній стійці, під якою зібралась понад половина усіх глядачів. Через хвилин 10 після початку він уже був у футболці, а перед виконанням пісні «Гопак» залишився і без неї – адже відповідно до тексту «всі танцюють голяка».

Вигляд соліста повністю відповідає специфіці жанру, в якому вони виконують музику – його обличчя прикрашав частковий грим, що навіював саме язичницькі мотиви. Звичайно ж, і без танців зі маскою у вигляді черепа цапа – уже легендарного Козамонстра, та дрібних витівок, таких як розкидування серветок у натовп, не обійшлось.

Їх стиль можна охарактеризувати як сучасний альтернативний та прогресивний рок з елементами етнічних мотивів різних країн світу – Folk Alternative Metal. Вони змішують важку рок музику та український народний мелос. Соліст періодично грав на сопілці та акордеоні, що додавало знайомих нам усім мотивів при специфічній інтерпретації. Така музика звучить одночасно близько та незвично.

Гурт існує уже близько 12-ти років та за цей час встиг взяти участь у багатьох українських та зарубіжних фестивалях, змінити своє звучання, але зберігши напрям етно-фолк-року.

Періодично, соліст дякував усім, хто прийшов на концерт незважаючи ні на що, нагадував не забувати про маски та зберігати прийнятну дистанцію. Також глядачам нагадали, що нещодавно вийшов новий кліп «Вгору йдеш», та просили підтримати відео. Гурт викладався на всі 100% та круто працював навіть з невеликою аудиторією. На найбільш потужних моментах були навіть спроби закрутити невеликий аркан.

Пісню «Не Мажор» з величезною радістю прийняла жіноча частина аудиторії – «у дівок рве дах» – деякі навіть намагались піднятись до виконавця на барну стійку, або обмежились танцями на стільцях поруч.

Сам концерт тривав трішки більше години і закінчився двома викликами гурту на біс. Останньою композицією стала пісня «Гопак», що уже звучала в цей вечір, але викликала повторний захват аудиторії. Навіть ті, хто увесь концерт просидів за столиком, приєднались до фінальних танців.

Уже після закінчення концерту соліст Сергій Строян вийшов до найвідданіших фанатів зробити спільні фото та залишити автографи усім бажаючим.

Варто зазначити, що Сергій у цьому році став солістом гурту Тартак після виходу з проєкту Сашка Положинського.

Молоді й гарячі – саме так, можна описати увесь гурт. Незабутні враження від концерту зумовлені не лише віртуозністю виконання, хоча гітарні рифи, речитатив, динамічні приспіви, етнічні мотиви – все на високому рівні, а й, перш за все, шаленим зарядом енергії, рок-шоу та органічними образами.

Концерт був невеликим, можливо навіть камерним, проте дуже сильним енергетично. Можливо тому, що на карантині це рідкість, але більше через енергетику самого гурту, що потужно качав з перших акордів і до останніх овацій.

Фото: Павлюк Євген

Залишити коментар