Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

Нерґал запускає фонд захисту артистів, звинувачених в богохульстві

Фронтмен гурту Behemoth запустив краудфандингову кампанію для допомоги артистам, які були звинувачені в богохульстві, включаючи його самого, в їхній рідній країні. Фонд, названий Ordo Blasfemia, підтримає їх і допоможе оплатити витрати на захист і судові витрати тим, хто “образив релігійні почуття”, як зазначено в параграфі 196 Кримінального кодексу Польщі. Почалося це після того, як на Адама наклали штраф у розмірі 18 500 злотих, який музикант відмовився платити.

Остання сутичка Нерґала з цим польським законом сталася зовсім недавно. Його визнали винним за завантаження в соціальні мережі фотографії, на якій було видно, як його нога наступає на зображення Діви Марії.

Кампанія зі збору коштів супроводжується відео, на якому Адам Дарський проклинає те, що він називає “останнім оплотом католицького фундаменталістського режиму” в рамках національних законів про боротьбу з богохульством. Його критика католицького фундаменталізму йде ще далі, оскільки він стверджує, що духовенство Польщі нібито використовує свій вплив, щоб приховати звинувачення в сексуальних домаганнях.

Багатьох польських артистів, включаючи мене, затягли в зали суду за наші власні чималі витрати, щоб захистити себе від безглуздих законів про богохульство, які були видані архаїчними політиками. Їх мета – піддати цензурі будь-кого, хто не відповідає архаїчним релігійним законам нашої країни. Прийшов час польським артистам дати відсіч – приєднуйтесь до нас в Ordo Blasfemia.

Це не єдиний раз, коли Адаму доводилося постати перед судом за аналогічними звинуваченнями. У минулому році він був змушений захищати логотип гурту Behemoth з білим орлом, а в 2012 році йому мало не загрожувало тюремне ув’язнення за те, що він розірвав Біблію на сцені під час концерту 2008 року.

Теги:

Залишити коментар