Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

Не ждали, але вона таки прийшла: Весна із ТНМК у Львові

“На підвіконні тобі смажу чебурека” – співають ТНМК у новій пісні під назвою “Весну”. І смажити вони вміють не тільки чебуреки, а й цілі концертні зали. У львівському Малевичі було дійсно гаряче, пахло тільки хітовими треками і з таким післясмаком, що хочеться переслухати усі альбоми команди та запостити все, що назнімав за концерт. Ще б пак! ТНМК стріляли хіт за хітом, а у них що не пісня – то хіт.
Саме місто Лева першим побачило нове шоу від ТНМК “Всі ждуть весну”. Символічно, що дійство відбулося у найвесняніше свято – 8 березня.

Довго маринувати зал хлопці не стали і через 45 хв після часу вказаного на афіші гучно увірвалися на сцену “Хей хей як ви там, чи є тут люди? Чи всім нас чути”. Фагот пожартував: “Так незвично бачити сидячий зал. Вас всіх посадили, в хорошому сенсі цього слова!”. Розсадка було дійсно згідно карантинних обмежень.

Далі прозвучали “Якщо хочеш – давай! Якщо треба – come on! Хто на барі – наливай! Реасе! Lоvе! Тестостерон!”, “Але поки Фідель живий – я іще малий”. Феноменально: три пісні – і публіка розкачана. По-рокерськи безпощадно рвало зсередини “Бреши нам дзеркало бреши”, а пісні “Іво Бобул” та “Файне місто Тернопіль” глядачі підтримували з особливим ентузіазмом – сидячий зал миттю перетворився в напівстоячий, всі активно пританцьовували та підспівували біля своїх крісел. Але фронтменам цього було мало, вони старались качати по повній: “Давайте гучніше! Щоб Тернопіль зацінив!”. Потім пішла лайтова пісенька про Гупала Василя: “Щоб там не було, як би не було, все одно добро закохає зло”.

До цього моменту присутні отримали достатній емоційний заряд, на якому багато концертів вже закінчуються. Але ні, якщо Ви на ТНМК – це тільки початок.

Поки діджей рубав соло, артисти апгрейдились в нові образи і вийшли в блискучих а ля космонавтських костюмах. Із “Янголів” розпочався електронний блок – “Де поділись янголи, де вони, де вони? Хором у неба запитали демони”. Десятим за звучанням став головний трек вечора – новинка “Всі ждуть весну, а я ні, нахіба воно мені?”. Сингл “Весну” є своєрідним експериментом, він нетиповий для творчості гурту, але не менш потужний. Зал наче поглинувся у легкий транс і перенісся кудись в іншу реальність – недарма на екрані позаду сцени було зображення космосу.

Але Танок не дозволив народу розслабитись повністю і зарепав патріотичні мотиви – “Історію України за 5 хв” (“Подивись наліво, подивись направо – це твоя земля, це твоя держава. Історія в неї строката, яскрава. Слава Україні! Героям Слава!”) та безсмертну пісню про жупан (“Якби мені жупан чорний-чорний, шаровари сині, то б до мене дівки липли-липли як до браги свині”). Із патріотичного в репертуарі вечора звучали “Віва Україна” та навіть шматочок гімну. Під час гімну Фоззі демонстративно ткнув пальцем на свою футболку – це була футболка на підтримку Андрія Антоненка, фронтмена гурту Riffmaster, який близько 1,5 року перебуває під арештом по справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Наступні рядки рекомендуємо не читати, а проспівувати (принаймні в голові):
“Зроби мені хіп, зроби мені хоп!” Відривайся, не витримує терпець! Відривайся пробивайся навпростець!”, “Та ти шо? – Я вам кажу! Та ти шо? – Ніколи не брешу!”, “Люди, люди, їх мільярди, їх мільярди, хай їм грець!”. Це був екстаз! Зал злився в одне ціле, підстрибував, надривав голос, махав головами та руками. Фронтмени віджималися прямо на сцені, робили фото на телефони тих, хто був ближче до сцени, та підставляли їм мікрофон, а на останніх піснях Фагот ходив по сцені з рушником – викладався так, що стікав всіма соками! Це свідчить, що в своїх текстах музиканти максимально правдиві – “Вище, більше – все мені, все мені! Важче, довше – ще мені, ще мені!” (трек “Демон”).

Тричі! Тричі виходили на біс. Перший біс традиційно був очікуваним, а на другий фани кликали так голосно і довго, що гурт просто не мав вибору виходити чи ні.

Кілька разів за концерт Фоззі наголосив що вони дуже скучили за нормальними концертами, а раз навіть висловився дуже відверто: “Цього так не вистачало, що зараз заплачу!”. Звичайно, в цю тему прозвучала пісня “Хороший рік / Поганий рік”. На коня лишили старенькі хітярки “Мушу йти” та “Люба Люба”.

Коли звучали “Гранули” всі повмикали ліхтарики своїх телефонів і сплелися голосами в хор, а Фагот вирішив проявити операторську майстерність і зазнімкувати відео зі сцени – результат шукайте в інстаграмі Фагота “Рубрика “Раптом в телефоні””.

Наприкінці фронтмени представили публіці своїх музикантів, покричали “Танок на майдані Конґо”, зробили традиційне фото з фанами зі сцени і запросили на афтепаті в Галерею лицарів. Фоззі навіть помахав рушником і ефектно вдарив ним по барабанах! Опісля через інстаграм-сторінку Фагота ТНМК ще раз подякують Львову: “Це було прекрасне входження в весну!”.

Цікаво, що протягом всього концерту на підвищенні біля сцени стояла сурдоперекладачка (переклад мовою жестів), що на концертах є майже унікальним явищем.

“Я твоя жарптиця, дивись не обпались” – такі слова зустрічаємо у новому треці “Весну”. Танок на майдані Конґо і справді одні з жарптиць українського шоу-бізу. Що не пісня – то хітяра! Навіть якщо Ви не аж фанат, наполегливо рекомендуємо все таки відвідати якийсь із концертів легендартного ТНМК, щоб побачити щиру віддачу артистів та відчути гордість за українську музику – драйвову, зрозумілу, але водночас зі змістом.

Теги:

Залишити коментар