Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

Заповнена майже вщент Stereoplaza – як пройшов The Rasmus в Києві

Їхні пісні на початку ХХІ сторіччя не чула лише дуже далека від музики людина. Зупиніть будь-якого тінейджера того часу, і він одразу зміг би назвати щонайменше п’ять хітів цих проривних фінів. У 2003-у альбом скандинавського поп-рок гурту (з елементами альтернативи) потужною хвилею прорвав чарти як Європи так і США. Приспіви, що легко запамятовуються, мотиви, знайомі кожному, хто хоч трохи пожив на цій грішній землі. «Мертві листи» від The Rasmus можна сміливо назвати одним із символів тієї епохи.

Вокаліст Лаурі Юльонен так охарактеризував цю платівку:

«Кожна пісня – це лист до когось. Це може бути вибачення, зізнання чи благання допомоги…», – саме відвертістю фіни підкорювали серця.

Наразі гурт продовжує радувати шанувальників своїми виступами. На честь 15-річчя релізу альбому «Dead Letters» гурт вирушив в ювілейний тур. Після 18 концертів в Європі гурт дістався і до України.

Це вже 5-й візит фінів до нашої держави. Минулоріч гурт закривав фестиваль Файне Місто в Тернополі. Цьогоріч українцям подарували три концерти – у Києві, Львові та Харкові.

Заповнена майже вщерть Stereoplaza – не така вже й рідкість для столиці, але коли подивитись на вікові особливості аудиторії, то саме цей концерт суттєво виділяється. Сучасних підлітків тут мало, в основному присутнє покоління 90-х і тих, кого пісні культового альбому застали за шкільними партами. І фактично кожен знає слова пісень чи принаймі їх мотиви.

Без розігріву і практично не відстаючи від заявленого часу початку заходу – 20:00 – після невеличкого відеовступу, на якому Лаурі пояснив суть альбому, гурт увірвався на сцену одразу з хітовою First Day of My Life.

Одразу після неї не збавляючи обертів гурт видав напевно найбільш впізнавану свою пісню – In the Shadows. Здавалося б, дивний хід від гурту – починати з найкращого, але проблема в тому що у цих фінів немає прохідних пісень.

Впродовж практично всього концерту публіка шаленіла. Відпочивати вдавалося лише іноді, на повільних куплетах. Музиканти на сцені також, здавалося, абсолютно не постарішали за ці 15 років. Драйв відчувався в кожному моменті. Не зважаючи на присвяту туру окремому альбому, гурт виконав хіти з усіх періодів своєї творчості

Особливою частиною концерту стала акустична частина, в якій гурт заспівав як ліричні Sail Away і Liquid так і No Fear – в оригіналі РОКова, ця пісня зазвучала абсолютно по новому. Подарунком для українців стало виконання пісні «Україна» – лише приспів, але такі жести завжди особливо чіпляють душевні струни фанатів.

Після акустичного сету знову залунав рок-н-ролл. Завершали головний сет драйвові F-F-F-Falling і Livin’ in a World Without You, а на біс гурт виконав Last Waltz.

В цілому цей концерт найкраще можна описати одним словом – ностальгія. The Rasmus – це гурт, під пісні якого люди закохувались, переживали життєві складнощі, втрачали, знаходили мотивацію і рухались далі в напевно найскладніші часи життєвого вибору. І через роки ці люди зібрались в одному київському клубі, щоб бодай на один вечір згадати все. Фінів можна називати попсовими, можна критикувати що вони «вже не торт», але це так само як критикувати Бітлів чи Нірвану – для покоління, яке росло на їх піснях вони завжди залишаться приємним спогадом.

Треклист:

 1. First Day of My Life
 2. In the Shadows
 3. Still Standing
 4. In My Life
 5. Time to Burn
 6. Guilty
 7. Not Like the Other Girls
 8. The One I Love
 9. Back in the Picture
 10. Funeral Song
 11. Sail Away (acoustic)
 12. No Fear (acoustic)
 13. Україна (cover)
 14. Liquid (acoustic)
 15. Night After Night (Out of the Shadows)
 16. Lucifer’s Angel
 17. Dead Promises
 18. Bullet
 19. F-F-F-Falling
 20. Livin’ in a World Without You
  Encore:
 21. Last Waltz
Фото: Дудка Таша
Теги:

Залишити коментар