Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

Порнофільми в Києві. Як це було?

“Молодость и панк-рок”. Така назва була у четвертого альбому гурту Порнофильмы. І, в принципі, так і досі можна описувати їх виступи. Хоча те, чи живий панк у 2020 – те ще питання. Скоріше за все він не помер, а настільки зрісся зі світоглядом людей, що перестав дивувати, і особливо впадати в око. Бо все менше зустрічаєш ідейних панків, або хоча би тих, хто носить зовнішні атрибути панк-руху. Можливо, панк зараз – це топити за здоровий спосіб життя, турбуватися за еко-рух, не вживати наркотиків/алкоголю/сигарет? Хоча стривайте, це хіба не мейнстрім зараз? Досить складне питання.

“Тут мав бути жарт про те, як ти слухаєш панкуху по дорозі на свою 8-годинну офісну роботу і думаєш, що о, як життєво”.

Відійдемо від ідеологій і повернемося до, власне, гурту. Порнофильмы – дуже часті гості в Україні. Воно й не дивно, бо де б вони не грали – всюди якщо не солдаут, то точно близько до цього. Тим більше, приїзд до нас рідко коли обмежується однією датою в країні, зазвичай приїжджають з турами. Та й на фестивалях потоптати пил під них приходить величезна юрба. Тому абсолютно не дивно, що всі квитки були продані і цього разу.

Зважаючи на це, фанати заздалегідь збиралися під клубом, ставали в чергу, що довжелезною вервечкою вилась аж до підземного переходу (в контексті Bingo це дуже довго). Зазвичай люди просто стоять купами під залом, створюючи хаос. Тож організованість фан-бази не могла не порадувати при солдауті. Тому при запуску, що стартував о 19.00, концерт затримався всього на півгодини (відносно мало, порівнюючи з тим, що “стандартна затримка” – година). В цей час фани займались то скандуванням назви гурту, то співали “класику” російського року.

І про публіку. Дуже великий відсоток фестивальників. Воно й не дивно, який раз вже Порнофильмы виступають, наприклад, на Файному місті (спойлер: цього літа теж будуть). Всюди фестивальні компанії чи фестивальні фішечки. Наприклад, вже з другого треку в сторону сцени понісся надувний матрац, який охорона намагалась скинути назад в зал, але люди вперто повертали назад. Є такі музиканти, чию аудиторію можна назвати радше “шанувальниками творчості”. А є такі, де не знайдеш слова для опису, окрім як “фанат”. Порнофильмы – явно другий варіант. Це відчутно по всьому. Від концентрації людей в мерчі гурту до реакції на все те, що відбувається на сцені чи знання майже всіх текстів напам’ять.

Довго зал розкачувати не довелось – вже з перших пісень у залі почалося пекло. Переповнений Bingo, в центрі якого несеться скажений слем – і все, весь одяг можна викручувати на виході, настільки вже жарко всередині. Але кого це зупинить, якщо на сцені улюблений гурт? На третій пісні вокаліст традиційно посадив весь зал, щоб потім люди вибухнули енергією і відправився у стейдждайвінг. Зал розігрівся настільки, що охороні довелось уже притримувати огорожу, щоб її не зламали, як це було день тому на концерті в Харкові. Можна хіба що позаздрити витримці людей, що вистояли весь концерт в перших рядах, в тій шаленій тисняві.

Як завжди, “Я так соскучился”, яку грали на біс, супроводжувалась сотнями ліхтариків. Такий стандартний і звичний хід, але ж як красиво це щоразу виглядає. Закінчували концерт на ноті “Молодости и панк-рока”.

Що хочеться відмітити в першу чергу, то це самовіддачу вокаліста. Де у нього береться стільки енергії на потужний двогодинний перформанс? При тому, в кожному місті туру. Хто зна.

По-друге, скільки б драйву не було на концертах гурту, він все одно не так про “панки, хой!”, а про сенси. Зокрема, в них нещодавно вийшов альбом “Это пройдëт”. Можна сказати, що в діапазоні між відчаєм і надією вони все ж потягнулись до надії. І заявляють, що як би все не було паршиво (звісно, в першу чергу вони говорять про ситуацію в рідній Росії, якщо коротко, все дуже і дуже погано), це все одно не триватиме вічно. Все мине, як би того комусь не хотілося.

Хто зна, як на все зігране на сцені в душі реагує кожна людина в залі, що коїться в їхніх головах, коли їм видають цю всю гостросоціальщину. Якось має частинка душі виконавця осідати в головах. Спонукати оглянутися навколо, співставити щойно почуте із щодня баченим. Задатися питаннями, а чи нам не закручують гайки? Чи не закручуємо ми їх самі собі? Якщо не при прослуховуванні Порнофільмів. То де?

Фото: Павлюк Євгеній

Залишити коментар