Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

HAMMERFALL – СКАНДИНАВСЬКИЙ ХЕВІ-МЕТАЛ, ЩО НЕ ПРО ВІКІНГІВ

Фани HammerFall добре знають, що батьком проекту став гітарист Оскар Дроньяк. Ідея нової групи певний час крутилася в голові, ще коли він грав у іншій банді – Ceremonial Oath. Оскар відповідальний за назву, концепт та підготовку частини матеріалу для майбутнього успішного крокування Хаммерів сценами світу. Саме про назву та талісман шведських металістів говоримо сьогодні.

Ой, чий то молот падає

А що воно таке – HammerFall? Назва гурту складається з двох слів, що пишуться разом. Hammer означає «молоток», «молот», Fall – серед іншого «падати». Логічно було б пов’язати молот зі зброєю скандинавського бога Тора. Власне, фраза «Hammer Fall» могла б перекладатись, як «молот падає» чи «вдаряє», але для правильного написання не вистачає літери «s» біля дієслова. Чи її відкинули для більш гладкої вимови, чи падіння молотів тут ні до чого? Слово Hammerfall можна адаптувати, як «розкат грому» чи «молотопад». Обидва значення не тільки логічні відповідно до міфології, але й в усю тему power metal гладенько вливаються.

Те що бог Тор трохи зайвий, стає зрозуміло тим, хто вчитується у тексти. Постійно у треках банди згадуються тамплієри – католицький орден, який до язичників ставився, скажемо так, не дуже приязно. І ці язичники у піснях завжди позиціонуються ворогами. Більшість скандинавських металістів традиційно оспівують діяння вікінгів та язичницьких богів, а от наші шведи зайняли протилежну позицію. Згаданий вище молот, без якого ми вже нікуди, належить не Тору, а лицарю Гектору, який є чимось на кшталт талісману метал-банди і прикрашає не одну обкладинку платівок HammerFall. Більше про нього читай далі.

Гектор – лицар храму

Hector the Templar – лицар храму, персонаж, що прикрашає обкладинки альбомів та синглів музикантів HammerFall. Вперше його візуально втілив Андреас Маршалл, з 2002 року малював вже Семвайс Дідьє. Художник є арт-директором «Blizzard Entertainment» – американської компанії, що створює комп’ютерні ігри. Роботам Семвайса притаманні такі риси, як викривлення, збільшення деяких пропорцій, яскраві кольори, монструозність. Ця стилістика добре знайома фанам Diablo, Warcraft та StarCraft.

Для Хаммерів Дідьє створив з десяток обкладинок. Гектор у його виконанні – кремезний велетень з палаючим поглядом, у повному обладунку, з величезним молотом та прямокутним щитом. Обличчя його сховане під шоломом, застібки плаща мають форму ромба та місяця. Гектора оточують блискавки, вогонь, темрява та розруха. Він вже пройшов довгий та складний шлях, але продовжує впевнено крокувати вперед, готовий в будь-яку хвилину знов вступити у битву за свої переконання. Власне, погляд Дідьє на персонажа не сильно змінив початковий варіант, де Гектор був габаритами просто більш схожий на звичайну людину.

Гектора, до речі, можна зустріти не тільки на обкладинках, але й у відео-роботах шведів. Мова про кліпи на пісні «Natural High» та «Renegade».

Пару слів про імідж

Кожну метал-банду з кимось порівнюють. На долю Хаммерів випало досить лестиве порівняння з Manowar. А все через сценічний імідж (власне – шкіряні обладунки) та войовничу тематику пісень. Оригінальність гурту можна відстояти тим, що шведи оспівують не стільки баталії та силу, як Мановар, але зміщують акцент на справедливу помсту, боротьбу за переконання та честь лицаря.

Щодо образу гурту, тут справи такі: на лайвах музиканти виглядають стильно, метально, але досить стримано. Шкіряні обладунки та інша левова частка естетики лишається відео-кліпам. Та все ж круті штуки для фанів на концертах є. Наприклад, гітара у вигляді молоту Гектора.

Зрештою, навіщо розповідати? Краще все побачити на власні очі. У киян та гостей міста буде така можливість – 14 листопада HammerFall порадують столичний клуб ATLAS фірмовим звучанням. Ти не можеш таке пропустити!

Квитки шукай за посиланням

Теги:

Залишити коментар