Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ТАРАКАНИ! СКОРО У КИЄВІ – ЗГАДУЄМО ЦІКАВЕ ПРО ГУРТ

Про те, що рок у цілому та панк зокрема мертві говорять останні три десятки років або і більше. Якщо б талановиті хлопці слухали таку дурню, у 1991 не народилася б банда Таракани! І хай якими б самовпевненими не були тоді оті шістнадцятирічні хлопчаки, вони б точно не повірили, що станом на 2020 будуть мати трохи менше двадцятки альбомів і армію фанів на батьківщині та далеко за її межами. Згадаємо, чим відмітилися панки за творчу кар’єру.

Таракани! у фактах

У зв’язку з приїздом культових музикантів до Києва лови шпаргалку з найцікавішого. Може, знайдеш щось нове для себе:

 1. 4 Таракана. Школярів-засновників від початку було четверо. Йшов 1991 рік і ця четвірка вирішує заснувати банду. Чи довго вони назву обирали – невідомо, але зрештою з’являються 4 Таракана. Числівник зник з імені гурту вже ближче до кінця дев’яностих.
 2. Хлопці переспівали Персонального Ісуса. У репертуарі банди є кавер на одну з найвідоміших пісень Depeche Mode – Personal Jesus, випущений у 1998. На той час Таракани! у звучанні все ще наслідували Sex Pistols та Ramones, грали схоже на ранній Green Day та NOFX. Тому переспівка Ісуса цікава хоча б тим, що вона дуже панкова.
 3. Панк-фест замовляли? Окрім стандартної музичної діяльності «пишемо альбоми – граємо концерти» хлопці також організовували фести. Власне, фестиваль «Типа панки… и все такое!» – їх рук справа. Такого роду активність практикували з 1999. Ініціатива допомагала молодим командам заявити про себе, а реєструватись на виступи могли не тільки панк-банди, а й ска, хардкорщики та все схоже.
 4. Перший євротур стався з Тараканами! у 2000. Десь у той же період стиль команди все більш американізується, хоча все ж лишається панком. У вінегреті звучання вгадується регі та ска, іноді навіть кантрі.
 5. Особисті рекорди. Відмітимо 2: обидва датуються 2003 р. та одним виступом на честь 12-ти річчя. Концертний майданчик Москви ДК Горбунова тоді зібрав на виступ Тараканів! 2500 людей, а банда виконала 45 (!) пісень за раз.
 6. Співпраця з Ramones! Спіріну та Ко. вдалося попрацювати з одним зі своїх надихачів – ударником легендарної банди Маркі Рамоуном. Сталося це також у 2003. У 2005 всі перераховані відправляються у спільний тур країнами Європи.
 7. Знятись у серіалі? Done! У 2007 Таракани! з’являються у двох епізодах російського шоу «Щасливі разом».
 8. Коли у 2008 Sex Pistols дали єдиний концерт у Москві, хто думаєте був саппорт-бандою?
 9. Якщо ти не бував у чорних списках, то який ти панк? Таракани! втрапили у свій у 2011, підписавши відкритого листа на підтримку білоруських політв’язнів.
 10. Справді перше місце в чартах. У відомій «Чартовій дюжині» треки групи опинялися часто. Але абсолютну першість здобули лише в 2013 з піснею «Пять слов». Гостем треку стала Лусине Геворкян (Tracktor Bowling, Louna).
 11. Не тільки Queen по селам ховатися та Богемскі Рапсодії записувати. На початку осені 2017 Таракани! закрилися у сільському будиночку на 11 днів для роботи над новим альбомом. Працювали з чистого листа, там же записувались та в день випускали по одній пісні.

Таракани! у цифрах

На день нинішній банда має в доробку 21 альбом – 15 студійок та 6 концертних, 3 міні-платівки, 5 сплітів з відомими світовими бандами, 8 синглів, 5 експортних робіт, 8 збірок, 32 відеокліпи, 4 концертних DVD. За трохи менш ніж 30 років існування список бувших учасників розрісся до 21 людини. У нинішньому складі хлопців п’ятеро на чолі з незмінним голосом банди Дмитром Спіріним.

Київ має змогу побачити та почути легендарну п’ятірку вже зовсім скоро. Зустрінемось в ATLAS 28 лютого – у програмі найкраще з найкращого! Як музиканти обирали треки для виступу, читай тут.

Залишити коментар