Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

Five Finger Death Punch у Варшаві: як це було

12 лютого, у рамках європейського туру, американський грув-метал гурт Five Finger Death Punch виступив у Cos Torwar у Варшаві. Залишатися удома в цей день було просто злочином, бо шоу, яке вони влаштували зарядило публіку нереальними емоціями. Як жорсткий метал-концерт перетворили у лампові посиденьки з гітарою, хто скуштував іменинний торт ударника гурту та загалом як усе відбувалося – читайте далі.

У холодну незрозумілу погоду єдине, що врятує від такого ж настрою – це виступи улюблених гуртів. А коли це ще й FFDP, гурт, який розвивається з величезною швидкістю і завойовує все більше прихильників з кожним концертом, пройти повз просто неможливо. Люди одразу зрозуміли, що шоу буде агонь, тому усі квитки успішно розкупили. Перед концертом черга стояла настільки велика, що було би зовсім не дивно зустріти дядька з сивою бородою, який би сказав: «Я прийшов сюди ще підлітком».

Не FFDP єдиними насолоджувались цього вечора. На розігріві групи виступали Bad Wolves, які непогано розрухали натовп. Допомогли їм Megadeth, що дуже зайшли металістам-олдфагам. Психоделічні відео на екранах, різнокольорові лазери, «візитна картка» гурту – скелет у діловому костюмі Вік, і публіка вже готова до головної частини двіжу.

FFDP вийшли на сцену хвилина у хвилину, без запізнення. Українським гуртам би не завадило повчитися у іноземців такої пунктуальності. Біла завіса, яка протягом перерви між гуртами закривала сцену спочатку інтригуюче засвітилась логотипом гурту, за кілька секунд з’явилося червоне світло та тінь Айвена Муді. Без зайвих слів і довгих вступів розпочали концерт треком Lift me Up. Не можна не згадати декорації, бо це було щось з чимось. Фішкою був величезний білий череп над сценою, який ніби дивися прямо в душу. Стійка для мікрофону, яка зверху прикрашена черепом, взагалі виглядала як окремий вид мистецтва.

Все шоу можна описати одним реченням: не встигнеш відвернутися, як на сцені вже щось класне відбувається. Наприклад, як вам ідея витащити диван і перед розшаленілим залом влаштувати лампові посиденьки з акустичною гітаркою? Гурт вирішив, що це буде досить атмосферно. І не прогадав – такий контраст публіка зацінила.

Світлове шоу було на висоті. На початку кожного треку череп світився червоним або фіолетовим кольором, з`являлися лазери, а потім неймовірна кількість кольорового світла, що гармонійно вписувалася у ритм музики та робила концерт максимально двіжовим.

Звучання треків і їх виконання було чудовим, видно, що музиканти викладалися наповну. Окрім улюблених пісень порадували і Inside Out з майбутнього альбому, також фани мали змогу почути круте барабанне соло.

Після треку Under and Over It фронтмен зупинив двіж, щоб привітати Чарлі Енгена, ударника гурту. Як виявилось, у нього був день народження. Дивитися без емоцій на це дійство було неможливо. Все-таки, навіть брутальні барабанщики можуть бути милими, коли у них іменини і їх вітає кілька тисяч фанів. Під «Happy Birthday» у виконанні усього залу вивезли торт. Думаєте, він опинився на обличчі іменинника? Зовсім ні, його довелося «скуштувати» публіці. Ще трохи співів і привітань, «We fuckin` love you» від фронтмена і… торт полетів прямо на обличчя фанатів. Хоч би попередили, щоб рот відкрити. Та як не крути, було дуже ефектно.

Опісля «куштування» торту фронтмен вже традиційно подарив фанатці біту, цей жест став мастхевом для кожного виступу Фінгерів. Під час треку The Bleeding на фанів посипалося конфетті, якого було зовсім трішки. Чи то організатори занадто дбають про екологію планети, чи то просто поскупились. У будь-якому випадку, краще, ніж нічого.

Сказати, що концерт був крутий – це нічого не сказати. Та і повний солд-аут квитків скаже замість тисячі слів. Але, як-то кажуть, немає ідеальних концертів. Деякі відвідувачі були здивовані тим, що послуга «залишити сумку поки кілька годин тусиш на концерті» коштувала аж 50 злотих, хоч у деяких країнах це цілком нормально. А якщо вийти із залу, то важко не помітити, що величезний Cos Torwar явно замалий для такої кількості фанів. Якщо у залі ще було трохи місця, щоб повідриватися так, ніби тебе ніхто не бачить, то за його межами збиралися просто нереальні натовпи людей.

Та загалом після концерту враження переповнювали. Напевне, зараз десь у світі плаче один фанат Фінгерів, який вирішив не йти саме на цей концерт. Або не один. Залишається надіятися, що колись гурт і в Україну привезе таке крутезне шоу.

Залишити коментар