Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

50 ВІДТІНКІВ DERO GOI АБО ЯК БАГАТО ТИ ЗНАЄШ ПРО ФРОНТМЕНА OOMPH!

Володар фірмового баритону, харизматичний фронтмен та антитезис гурту Oomph! Деро Гоі приїжджає до Києва, а також загляне до Львова, Харкова та Одеси. Крепа та Флюкса з собою не бере – прибуде один, щоб (як і на аналогічній зустрічі 2018 року) заграти діджейського сета та поспілкуватись-пообніматись-пофоткатись з найпалкішими фанами.

Поговоримо про лідера Oomph! – чим він цікавий, чим незвичайний та за що ти його так любиш.

Про ім’я та особисте життя

Під лаконічним псевдонімом «DERO GOI» творить та самовиражається людина на ім’я Штефан Музіоль. Сценічне наймення з’явилось ледве не в шкільні роки, приросло вже намертво і давно як рідне. Не тільки Деро, а й решта з тріо Умф! вважають, що сцену та особисте життя краще не змішувати. І псевдоніми – один з методів відокремлення.

Щодо значення, то є різні варіанти перекладу: з латини Деро Гоі – народний суддя або ж ваша високість, з англійської Dero – скорочення від derelict, тобто вигнанець, покинутий, повія. Яке значення насправді стоїть за літерами, знає лише Штефан. Спробуй про це запитати під час його приїзду до нас. Але чи відповість?

Про особисте життя знаємо мало, тобто практично нічого. Більш-менш точно відомо, що в Гоі є дружина, яка займається кіньми, та що сім’я виховує двох синів. Також фронтмен Oomph! має брата, чий син промовляв лічилку у найвідомішій пісні банди «Augen auf!». День Народження вокаліста – 16 квітня, тож цього року йому виповнюється 50 років (а так і не скажеш). Родом він з Вольфсбургу, але зараз нібито проживає у Брауншвайгу.

Серед фанів ходять різні чутки. Найбільш неоригінальна, що Штефан – представник секс-меньшинств. В цього твердження ноги ростуть з любові Деро виступати у платтях та мейку (перше, правда, давно було). От тільки хіба не в тому ж помічені через одного рок-музиканти? Сам розумієш.

Еволюція стилю

Останній десяток років образ вокаліста Умф досить сталий – старчаче волосся, пірсинг на обличчі (і не тільки), татуйовані руки і груди, наведені очі, фігурні баки або ж коротка борода та переважно чорне вбрання. Але за часи існування Oomph! стиль Деро змінювався багато разів. На початку кар’єри Штефан виступав з голим торсом (ще без татух) та повністю поголеною головою. Носив він потім і короткий ірокез, і відпускав довше волосся, що нагельованими пасмами звисало по обидві сторони обличчя. Веселив публіку костюмами моряка та клоуна, перевдягався жінкою, бігав по сцені у гамівній сорочці.

Сам говорить, що сценічний імідж – не просто маска чи роль. Це образ, якій підсилює певні грані власної особистості, що доносяться до публіки в гіпертрофованому вигляді. Актор навряд чи добре зіграє, якщо не вірить у роль, не відчуває та не розуміє її. Так само і з музикантом. Щодо реальності, то контрастом до сценічного ексцентризму стає спокійна та чемна поведінка Деро під час інтерв’ю та у спілкуванні з фанами.

Хобі та смаки головного умфівця

Взагалі фронтмен Умф – людина багатостороння. Деро кіноман та обожнює книги, особливо – класику, філософські та релігійні писання. Щодо останніх зазначає, що не може не захоплюватись роботами, до яких сотні років не втрачається інтерес. До речі, у релігійних поглядах називає себе агностиком.

Розбиваючи стереотипи про життя рок-музиканта, Гоі займається спортом, не курить і не вживає алкоголь, є вегетаріанцем 30 років та любить готувати. Окрім співу для Умф також записує барабанні партії у студії. Ну і тексти, звичайно, тексти, які заслуговують більше уваги, ніж отримують.

Багатогранна особистість краще розкривається саме через те, про що Штефан розповідає у піснях. Не розумієш німецьку? Не полінуйся та загугли переклади. Використовуючи форму коротких речень та різкувату подачу, автор веде нас від поверховості сучасного, перенасиченого технологіями світу, щоб заглибити у морок душі людської, акцентує на тому, чим не прийнято пишатись, піднімає теми страхів, впливу соціуму на конкретну особистість, пошуку сенсу та багато інших актуальних питань. Деро не боїться перегинати та виражає у творчості часто найтемніші власні сторони. Зазначає, що обрана ним діяльність як раз дає змогу робити це не наодинці з собою, тобто більш безпечно і конструктивно для особистості.

Про сайд проекти та улюблену музику

Штефан вважає, що людині його професії для розвитку потрібно слухати якомога більше різної музики, в т. ч. такої, що абсолютно не схожа на те, що він сам робить або любить. Щодо музичного впливу, Музіоль серед надихачів зазначає The Beatles, AC/DC, The Cure, Depeche Mode, Nine Inch Nails та ін.

Надзвичайно активний діяч не зміг би обійтися і без сайд-проектів. Він періодично виступає в Німечинні та за її межами в якості DJ та має самофінансовану банду What about Bill? Цікава вона кількома речами. Музичний матеріал проекту – джазові кавери на рок-хіти (схоже робить Ричард Чіз та Lounge Against The Machine). Виконує їх, звичайно ж, Деро, тембр котрого добре підходить для подібного. Це максимально не схоже на Oomph! Послухай джазові версії пісень «Heart-Shaped Box», «Creep» або ж «Enter Sandman» та оціни. При обраному стилі музики фронтмен та гурт виходять до публіки в образах американських копів. Трішки провокативно, але очікувано – це ж Деро.

Нещодавно гер Гоі був помічений в ще одному цікавому починанні, що зветься DIE KREATUR. Тут він буде робити музику разом з іншим крутим метал-мужиком Крісом Хармсом (Lord of the Lost). Що воно таке – поки невідомо. Але команда вже підписала контракт з Napalm Records, весною обіцяє альбом, а восени – міні-тур Німеччиною.

Історія з Rammstein

Оповідки про те, хто кого вчив грати німецький індастріал та хто кому заздрить, залишаємо на інший раз. А зараз згадай пісню Deutschland – пілотний хіт з альбому, з котрим Рами повернулися до фанів після десятирічної перерви у творчості. Гоі коментував на фейсбуці відеоряд до треку і висловився досить критично. Він сам виражає позицію адекватного патріота, який не заперечує воєнних злочинів своєї держави, але вважає, що часу минуло вже достатньо, щоб забути про почуття провини через минуле. Його ж критика відео-роботи Рамштайн стосувалась того, що у кліпі історія країни продемонстрована виключно негативно, цинічно та жорстоко. І хайп на таких темах для банди – символу важкої сцени Німеччини – недопустимий. Під постом, звичайно, почалась битва різних точок зору серед фанів обох гуртів. Закінчилось все, м’яко кажучи, не дуже красиво – на вентилятор накидали всілякого, почались погрози у бік музиканта та його сім’ї, а сторінку на певний час взагалі закрили, щоб потім відновити вже деперсоналізованою.

Добре, що той випадок не відбив бажання Штефана Музіоля спілкуватись із фанами. І вже скоро він з міні-туром потішить українських прихильників. Приходь, щоб подивитись на Деро у ролі діджея та запитати в музиканта все, що ти хотів, але соромився.

Теги:

Залишити коментар