Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

THE 69 EYES В КЛУБІ ATLAS: ЧИ Є ЩЕ ПОРОХ У КИШЕНЯХ ШКІРЯНИХ КУРТОК

В якомусь інтерв’ю хлопці з The 69 Eyes зізнавались, що прекрасно розуміють – музичний напрямок, в якому вони працюють, переживає не найуспішніші часи. Проте оцінювати успіх гурту та любов фанів варто на ділі, а точніше – на концерті, чи не так? Відповіді на всі питання дав виступ 69 Очей, що відбувся цієї середи у столичному АТЛАСІ. То як – лишився порох у готичних рокерів з 30-ти річним стажем? Про все читай далі.

Про віруси, черги на вході та класні саппорт-банди

Враховуючи паніку щодо сам знаєш чого та пам’ятаючи слова скептиків про те, що The 69 Eyes вже не ті, трохи дивно було побачити на вході до клубу чергу, що завертала аж за ріг. Поціновувачі команди не полінувались витрусити пил з чорного одягу та прийти під ATLAS ще за годину до розігріву. Цю саму чергу вже можна вважати добрим знаком у всіх сенсах. Мабуть, не останню роль зіграло і те, що саппорт заявили класний. Власне, про нього нижче. Щодо якісного складу гостей, то він вкотре зруйнував стереотип про те, що банди типу 69 Очей слухають лише дівчата. Хлопців було багато. І не виглядало так, наче їх утримували силою.

На аперитив рівно о 20.00 подали Violet Raymoor. Своєю візитівкою у вигляді фіолетового циліндра на голові вокаліста, освітленням та – головне – звучанням команда принесла такий добрий шмат казкової атмосфери. Мінусом виступу стали хіба що тексти, точніше те, що було не розібрати, про що співалося. Загалом ж якщо розігріваючий гурт одразу хочеться додати до плейлиста або й концерт відвідати, то це найвищий комплімент. VR свій комплімент заслужили. Музика в них, звичайно, на любителя (як увесь подібний продукт), але уваги однозначно заслуговує.

Коротенька довідка. Київська банда Violet Raymoor заснована в 2012. Назва – наймення фентезійного міста з фіолетовими небесами. Творять у напрямках альтернативи, готичного року, нью-вейву, синтипопу. У доробку гурту роботи «Chapter One: Still Playing Dragons» (EP 2016 р.) та «Chapter Two: Faces Under Masks was released» (2018).

Що за шоу привезли нам Хельсінські Вампіри

Atlas не тріщав по швах, але народу на зустріч з кумирами напхалося пристойно – майже повна зала. Чогось надзвичайного у плані шоу не сталося. Та це не означає, що виступ був тухлим. О 21.00 на стіні сцени з’явився рожевий на чорному з патьоками напис THE 69 EYES, а потім – і самі готично-гламурні фіни. При вигляді фірмових шкірянок з нашитими кістками важко було не відчути певної екзальтації. Одразу ж у натовп запульнули мікс із свіженьких та старих хітів. Народ однаково гаряче приймав як Two Horns Up та Cheyenna (треки з останнього альбому West End, 2019), так і перевірені часом Never Say Die, Perfect Skin, Betty Blue.

Після цієї п’ятірки гот-н-рольщики, що 30 років грають в незмінному складі, дали перепочити з повільнішими композиціями Borderline та Hell Has No Mercy. А далі знов за своє – понеслись динамічні Crashing High і Black Orchid. В програмі хітової солянки прозвучали The Chair, 27 & Done – так-так, про той самий клуб 27. Десь тут не те щоб мовчазний, але не надто балакливий Юркі 69 жартома вставив «Я мабуть забув вам сказати, ми The 69 Eyes». На оголошення Wasting the Dawn зал відгукнувся дуже палко. А завершувати основну частину випало пісням Feel Berlin та Brandon Lee. Intro плюс 14 треків пронеслися мов вітер – не вірилось, що година з хвостиком так швидко минула.

Трохи довелось понадривати легені та пооббивати долоні одна об одну, щоб докликатись банду на біс. Перед тим як знову заграти, до натовпу мовив ударник Юссі 69 – вічно молодий, вічно по пояс голий та той ще живчик. Казав стандартні штуки про те, що українські дівчата найгарніші. Мовляв, гурт поїздив по світу, знають про що говорять. Ну дякуємо, дякуємо, чого вже. Потім Юссі показав, як підспівувати наступний трек і поліз за барабани. Біс включав 4 хіти – Framed In Blood, Gothic Girl, Dance D’Amour та, звісно ж, Lost Boys – чи не найуспішніший трек 69 Очей.

Ложка дьогтю або lost voice

Отже маємо хороший концерт (якщо сильно не придиратись) з енергійним сет-листом, під який можна поскакати і тому, хто не фан. Але не без ложечки дьогтю, на жаль. І на цей раз справа не в звуці. Звук-то був ок – інструменти на місцях, добре чулися, ніякою каші в звучанні. А от вокал Юркі 69…

Це не історія про те, як він там десь один раз не дотягнув. Таке буває з усіма. Мова про те, що вокаліст не тягне власних пісень на протязі усього виступу. Якщо з повільними треками справа більш-менш, то з динамічними просто біда. Не будемо влаштовувати аналіз співу фронтмена у різні періоди, для цього треба окрему тему. Зосередимось на тому, що є зараз.

Крутився Юркі, як міг. Ну сувати мікрофонну стійку у натовп – це не гріх. Як не потішитись тому, що фани дружно співають твої пісні? Сам він теж співав деякі рядки, а деякі ж просто експресивно викрикував чи щось там імпровізував. Часто співак ніби захлинався від нестачі дихання, а спів його кудись зникав. Тут можна трохи на звук в клубі грішити, але лише трохи.

Що у висновку? Ззовні 51-однорічний фронтмен все ще той самий вампіричний Елвіс з похмурою харизмою, що її трохи зайвих кг та дрібка зморшок зовсім не псують. А от його оксамитовий баритон (справжній вокальний близнюк неперевершеного Пітера Стіла з Type O Negative), що є добрячою родзинкою досить однотипного репертуару 69 Очей, роки не пожаліли. Чи не пожалів сам Юркі. Тембр нікуди не дівся, а от вміння ним якісно користуватись… І маємо ж купу вокалістів його рівня та віку, що досі звучать шикарно. Чому ж так недбало ставиться до свого головного скарбу пан Ліннанківі, невідомо. Щодо решти гурту претензій немає – на своєму місці хлопці, викладаються і, здається, досі кайфують на сцені.

Щоб не завершувати на мінорній ноті, зазначимо – фани вітали, приймали та проводжали The 69 Eyes без натяжки гаряче. Відповідь на поставлене вище питання однозначно позитивна – порох ще є. І бажаємо команді, щоб його не ставало менше.

Фото: Павлюк Євген

Залишити коментар