Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ШВЕДИ DARK TRANQUILLITY ЗАПАЛИЛИ КИЇВСЬКИЙ ATLAS

Якщо вечором понеділка клуб забитий народом під зав’язку, значить сцену запалюватиме хтось особливий. Виступ шведів Dark Tranquillity – це був навіть не концерт, а акт безперечної та на 100% взаємної любові між музикантами та залом. Далі про все по порядку.

Розкидати зі сцени мерч – теж варіант розігріву

Дві барабанні установки замість однієї непрозоро натякали, що розігріву бути. І точну відповідь на це питання зал отримав пів на восьму, коли на сцені матеріалізувались четверо хлопців. Найпатлатіший з них взяв мікрофон та голосно заспівав «What Is Love». Та не встигли люди переглянутись, як розігрівальщики вже верещали щось своє. Це був перший номер розігріву – італійські металкорщики Niamh. Відіграли досить бодрячковий сет на холодну, проте привітну аудиторію. Пару раз абсолютно неочікувано кидали в зал свій мерч – шапочки та футболки. Також італійці запросили всіх прийти наступного дня до клубу Volume, де вони також збирались витупати. Перед тим, як піти, пороздавали задарма ще й свої диски.

Розігрівом під номером 2 став німецький гурт Tag My Heart з чорнявою довговолосою дівчинкою на вокалі. Описати жанр виконання одним словом важко, адже в піснях було всього потроху. Справа досить невдячна для молодих команд – розігрівати когось рівня Dark Tranquillity, адже зал чекає свій гурт і не дуже хоче витрачати енергію на все інше. Проте Києву великий респект – тут вміють тепло прийняти та підтримати. Трохи не вистачило енергії та впевненості німецькій команді, проте вони ще своє наздоженуть. З цікавого в сеті був кавер на Icona Pop – «I love it», під час якого вокалістка носилась фотопітом та сувала мікрофон у натовп.

Київ любить Темний Спокій

Легендарні шведи з’явились о дев’ятій вечора. На екрані побіг відеоряд в тему останнього альбому команди «Moment», з колонок вирвався фірмовий саунд, а на сцену один за одним вийшло шестеро людей, що складають Dark Tranquillity. І по тому, як зашаленів натовп, можна було сказати лише одне: цей гурт у нас ну дуууже люблять.

Стартанули з 2-х нових пісень – «Phantom Days» та «Transient». Після того Мікаель Станне привітався і сказав, що банда дуже рада тут бути. Поза словами неозброєним оком було видно, що фронтмен та решта музикантів в приємному шоці від теплоти прийому. Далі лунали «The Treason Wall» з платівки «Damage Done» 2002 р. та «Forward Momentum» з «Atoma» 2016. Потім Мікаель поділився, що хоч в Україні вони давно не грали, ця сьогоднішня атмосфера відчувається такою знайомою. Що ж, приємно чути, що DT тепло приймали в нашій країні в усі часи, а не тільки в ковідну епоху, коли люди раді будь-якому концерту.

Щодо програми, то людям пообіцяли, що заграють і старих пісень, і нових та in between. Перед початком наступного треку музиканти сьорбнули пива (ці шведи точно не про ЗОЖ) та погнали виконувати обіцяне. Звучали «Monochromatic Stains» та «Terminus (Where Death Is Most Alive)», під яку почався слем. Енергія била з людей через край і мало було віддавати її лише гурту, тож потовклися трохи в центрі залу. Після чергових дахозривних овацій Dark Tranquillity в особі вокаліста зізнались, що не хочуть їхати і отак би кожен день грали. Дуже давно гурт не виступав та шалено скучив за людьми.

Dark Stability

Під кожен трек змінювалось відеооформлення. Мінімалістичні та контрастні анімації підсилювали ефектність виступу та додавали якогось сюрреалізму. Ніяких більше особливих елементів шоу не було – того вечора музиканти та фани просто зібрались в одному місці, щоб ділити музику та емоції. Мікаель співав драматичним чистим вокалом та скрипучим екстрімом, музиканти грали свої партії, а народ вже за годину концерту голосно скандував назву команди ледь не після кожного треку.

Окрім іншого прозвучали «Atoma», «Punish My Heaven», «The Lesser Faith», «Clearing Skies», «Encircled», «Identical to None», а в якості особливого номеру програми нам виконали «The New Build» – за словами Станне, банда ніколи цей трек не грала. Цього вечора вже точно кожен почув щось зі свого улюбленого. І як би по різному не звучали композиції, шведи дійсно за три декади існування лишились вірними собі – ось такі Dark Stability.

Фронтмен – людина з дуже світлою харизмою попри темну назву гурту – не втомлювався дякувати людям за гарячий прийом. Видно було, що він переповнений емоціями і йому явно бракує слів. Проте і слова, і час він знайшов, щоб презентувати залу оновлений склад команди, приділивши кожному учаснику пару хвилин. Після вриву на «Final Resistance» підлога клубу Atlas була на грані пролому, але витримала. Слідом гурт із залом разом співали «Therein» з альбому 1999 року «Projector». А потім DT швидко покинули сцену під верещання прихильників.

This is not goodbye

Біс почався з того, що вокаліст заспівав невідомо звідки. За кілька секунд він вже з’явився у фотопіті, щоб додати вечору ще більше тепла та емоцій. Фани тримали вокаліста за руки, плечі та ледь не обнімались із ним, поки Станне виконував «State of Trust». Повернувшись на сцену, він сказав, що наступна пісня точно не про людей, що сьогодні тут, та зазвучала «Lost to Apathy». А вишенькою на шведському метал-тортику стала крутезна «Misery’s Crown».

Шоу добігло кінця, гурт дякував та казав, що вони ніколи не сприймали любов фанів, як належне, і що це завжди привілей – грати для людей. Потім було традиційне фото зі всіма і після оптимістичного «This is not goodbye, this is see you soon» Мікаеля команда покинула сцену.

Фото: Євген Павлюк

Залишити коментар