Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

IGNEA ВИПУСКАЮТЬ EP ПРО УКРАЇНСЬКІ МІФИ

Ще трохи і отримаємо чималу порцію смачного від київського гурту IGNEA, котрий останнім часом і без того радує прем’єрами. 21 жовтня виходить «BESTIA» – новий EP від команди, що грає melodic metal, а точніше суміш металу, фольку та електроніки. Банда має більше прихильників за кордоном, чим у власній країні, і це треба виправляти. Нова робота – чудовий для цього привід!

Хороший рік для гурту

Попри ковід та пов’язані з ним складнощі для музикантів саме в червні 2021 р. Ігнейці підписали контракт з лейблом Napalm Records, який не треба зайвий раз представляти. Щодо появи нового матеріалу учасники банди поділилися ще на прес-конференції під час фестивалю Файне Місто (почитати про це можна тут). Тоді ж заінтригували темою нової платівки – українська міфологія. Без теми бути й не могло, адже Ignea завжди в піснях розказує цікаві історії. То ж радимо не тільки слухати їх, але й читати тексти.

Щодо нової роботи, то це ще не альбом – повноформатник варто чекати наступного року. Проте EPшка обіцяє бути цікавенною. Оцінити рівень матеріалу можна хоча б за тими треками, що вже доступні. А це «Bosorkun» та «Mermaids» – пісні про карпатського духа-вітряника та мавок.

Не просто EP, а спліт-реліз

Заміть творчості від однієї команди отримаємо новинки одразу від двох – Ignea та Ersedu. Гурти товаришують десяток років – чим не привід зробити щось разом? Назва міні-альбому може перекладатися як «дикий звір» і як «бешкетник» або «хитрун». Тож маємо не тільки 2 гурти, а ще й подвійність у змістах.

З Ignea читачі The Big 4 вже знайомі. Що ж до Ersedu, то команда грає symphonic death metal, створюючи родзинку з поєднання епічності та кіно-нуарності. У творчості гурт надихається досить різними по звучанню виконавцями – багатогранним Девіном Таунсендом, геніальними Джеррі Голдсмітом та Аланом Сильвестрі, легендарними Septicflesh. Банда не так часто радує слухачів матеріалом, проте кожен раз це варті уваги магічні темні історій, що на тлі симфонічних аранжувань розказані мелодійним співом та гроулом з потойбіччя.

Про що «Bestia»

Це концептуальна робота, головна тема якої дуальність усього в цьому світі. Основні ж герою міні-альбому – створіння з українських міфів: духи, мавки, чудовиська та боги.

Трек-лист EP включає 6 композицій:

  1. Bosorkun
  2. Magura’s Last Kiss
  3. Mermaids
  4. Black Garden
  5. The Eaters of the Sun
  6. The Symphony of BESTIA

«Bosorkun» розповідає про духа вітру, що хоче подружитися з людством, проте не може приборкати власну деструктивну природу. «Magura’s Last Kiss» – пісня доньки Перуна, дівчини-воїна, що накриває крилами тих, хто пав у бою. «Mermaids» – розповідь про мавок, котрі не можуть жити спокійно та шукають собі пригод між водою та землею. Трек «Black Garden» розповідає про змія, що забирав від людства негоди, проте отруював сади. «The Eaters of the Sun» – пісня-міф про світло, темряву та їх амбівалентність, заклик прийняти у собі обидві сторони та жити з ними у мирі. Останній трек «Симфонія Бестії» – дещо особливе, а саме 15-хвилинна суміш попередніх композицій, проте без слів та в оркестральних версіях.

Усі змісти виражаються, звичайно, не тільки текстами, але й звучанням пісень. Це зміни настроїв від лютості у спокій, від ліричності у гнів. Це заклики до битв та сльози, що проливаються на їх місцях після того, як усе завершено. Це суміш чистого співу та екстрім-вокалу, важкі рифи гітар та епічне звучання інструментів симфонічного оркестру. Поєднання українських міфів та східних мотивів звучить цікаво та спонукає до повторного переслуховування.

Не пропусти

«BESTIA» стане доступною 21.10.21. на стрімінгових платформах та фізично на CD та вінілі. Передзамовити EP можна на офіційному сайті Ignea або ж написавши учасникам гурту у соц. мережах. Не проходь повз та підтримай українське!

Теги:

Залишити коментар