Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

KARNA НЕ БОЇТЬСЯ ЛОКДАУНІВ. РОЗМОВА З ГУРТОМ НА ФЕСТИВАЛІ ФАЙНЕ МІСТО

Другий день на фестивалі Файне Місто святкували Івана Купала. А ранком того дня команді The Big 4 вдалося трохи поспілкуватись з гуртом KARNA. То про що ж була розмова?

Чого чекати від команди найближчим часом? Як створювався кавер на Фантом-2? Як воно взагалі – бути музикантом в локдаун та чи є щось, що хлопці ненавидять у своїй роботі? Про все читай нижче.

Як з’явився кавер на пісню Фантом-2 «Двоє»

The Big 4: Отже чия була ідея і чому ви взагалі вибрали цю досить неочікувану пісню?

Влад Ярун: От чесно – ідеї взагалі не було. Ми переглядали вдома кліпи «Території А» (примітка: перший український телевізійний хіт-парад кліпів, що виходив на каналі ICTV в 1995-2000 роках). В силу того, що ми – старпери і любимо згадувати старі часи, переглядали кліпи Фантом-2 і подумали «А що якщо..?». Почалося все з лейтмотива.

The Big 4: Ваша версія, до речі, крутіша.

Влад Ярун: Я би посперечався. На ті роки це було дуже актуально. Це ж 90-ті. Ми тоді не знали, як секвенсором користуватись. Комп’ютерних програм для створення музики не було апріорі. Я першу таку програму побачив у 98-му. І коли побачив, що можна один семпл і другий ставити, і все разом перетворюється на електронну музику – це було супер. А ці люди (примітка: Фантом-2) робили таку музику на років 4-5 раніше. Електроніку в ті часи було дуже важко робити в Україні взагалі. На той момент це серйозний кач.

Олекса Ярош: Таку музику взагалі робили на радіостанціях. Там була можливість якась.

Влад Ярун: Я вам розкажу штуку. Про це ніде не написано, але це правда. В середині 90-х, коли стрільнули Ф-2, у кіосках з касетами на папері було написано «Фантом-2 немає». Настільки все продавалося і настільки часто запитували. Це були супер-зірки.

Локдаун – як пендель для творчості

The Big 4: У зв’язку з локдауном питання – якби не музика, чим би ви займалися?

Влад Ярун: Поки локдаун був, ми тільки музикою займалися. Для нас це взагалі ще більший стимул.

The Big 4: Тобто це стало для вас таким собі пенделем?

Влад Ярун: Дуже багато людей почали одразу говорити: «Ой все, індустрія накрилась, коли це все вернеться?..». А я сказав: «Для нас це шанс». Ми звикли рухатись через в якійсь мірі андеграунд і постійний супротив. Нас ніколи не брали на радіо, нас ніколи не брали на телебачення. Я маю на увазі – в глобальному сенсі. Ми завжди пробивалися, бо нам всюди казали «ні».

Олекса Ярош: Казали «Це неформат».

Влад Ярун: «Ви не в тій країні це робите» і т. д. І те, що був локдаун і не було концертів, це ще один пінок, щоб сидіти на студії і придумувати пісні, поки ми не їздимо по концертам. Ми ще більше і більше погружаємось в музику. І якщо хтось ще розділяв перед тим у групі творчість з чимось, щоб просто заробити собі копійку, то зараз ми все більше і більше віддаємось музиці. І в деяких людей з групи не вистачає часу на роботу, яка до того була основною.

Чи є щось, що KARNA не любить у своїй роботі

The Big 4: Наживо чи студія? Що більше кайфу дає?

Влад Ярун: Студія не може когось впирати.

Олекса Ярош: Студія – це тиранія, каторга.

The Big 4: А як же реалізація ідей? Розгорнутися максимально?

Влад Ярун: Реалізація – це вже готовий результат. А на стадії створення ви робите в кайф собі перших пару годин, а потім ви в стані стресу і втоми, і кайфу не відчуваєте. І це просто як робота. Я не бачив людей, які іменно кайфують. Кайф роботи на студії заключається в тому, що коли рєбята приїжджають туди, витягують свої кейси і такі «Вау, ми на студії!», сфоткались. А на наступний день це виглядає так: один спить, один жре…

Олекса Ярош: Студія хіба що дає можливість робити експерименти зі звуком, з якимись елементами.

The Big 4: Чи є така частина роботи, яку ви не любите взагалі?

Влад Ярун: Чекати, коли щось йде не по таймінгу. Зараз в Україні все трохи налагодилось: слідкують за таймінгом, не ігнорять музикантів і т. д. Але раніше це були кожен раз якісь очікування: це перенесли, там щось не підключилось, там щось зламалось…

Павло Корсун: Тобі їхати 4 години, ти приїжджаєш і тобі кажуть «Вам ще треба півтори години почекати»…

The Big 4: Але стає краще? Тобто є якесь світло в кінці тунелю?

Влад Ярун: На всіх серйозних фестах вже давно все по таймінгу.

Що нового чекати від гурту найближчим часом

The Big 4: З ким би ви хотіли зробити спільну пісню? Давайте так: реальний варіант і хтось із мрії.

Всі разом: Вже робимо, але з ким – не скажем. Це сюрприз. Ми в процесі створення.

The Big 4: Тобто можна сказати фанам, щоб чекали?

Всі разом: Так-так, у вересні.

Олег «Боб» Білоус: А з нереального – це з Architects (примітка: британський металкор-гурт, сформований в 2004 р.).

The Big 4: Що ж останнє питання – коли нам варто чекати альбом?

Влад Ярун: Це не до нас.

The Big 4: Ну хоча б якийсь спойлер…

Олег «Боб» Білоус: Це ж не видання пісень, а творчий процес. Він постійний, він не зупиняється. Тому так довго все.

The Big 4: Добре, тоді ми чекаємо!

А вечором того ж дня KARNA влаштувала гаряче шоу (у прямому й переносному значенні), яке зібрало величезний натовп біля Main Stage Файного Міста. Крутились аркани фестивального масштабу та спалахували вогняні залпи, а до програми увійшла нова пісня команди «Річард з Гір». Більше подробиць тут.

Фото: Дудка Таша

Залишити коментар