Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

MOTANKA у Львові. Як відіграли перший важкий концерт у цьому році

Після цілої вічності, проведеної на карантині, починаєш забувати, як це – ловити концертні вайби та відриватися у світлі сотень прожекторів. 22 травня MOTANKA ввірвалися у Львівський !FEST Republic, щоб розбавити рутину магічними ритуалами та автентичним фолк-металом.

Людей, які ніколи не чули про Мотанку можна заносити у Червону Книгу, бо гурт відомий не лише в Україні, а і далеко за її межами. Він був створений у 2015 році і вже за кілька років прості хлопці з Луцька здобули визнання серед любителів важкої музики по всьому світу . MOTANKA стали одними з переможців Metal Battle 2018, що проводиться на фестивалі Wacken Open Air. Крім того, вони підписали контракт з одним із найбільших світових метал лейблів Napalm Records.

Особливий стиль музики вирізняє Мотанку з-поміж сотень інших українських гуртів. Самі учасники характеризують його як містичний метал. Це поєднання важкого року та етнічних мотивів, гітарних рифів та народних інструментів.

Отож, повернімося до виступу. Перед виходом гурту, публіка вже встигла розігрітися та налаштуватися на гіпнотичну хвилю, яка з перших секунд огорнула весь зал. Розпочали з нової пісні, а далі взялися за виконання однойменного альбому Motanka.

Окремої уваги заслуговує те, як виконавці виглядали на сцені. Вони були одягнені у чорний одяг з червоно-білим орнаментом і вже традиційно виступали босими – навіть на сцені, далеко від природи, вони намагаються бути ближчими до енергії землі. На кожному з мікрофонів був символ гурту — лялька-мотанка, а вокаліст запалив ароматичні палички, які розвіювалили дим по сцені та створювали особливий магічний настрій.

Кожен концерт Мотанки – це сеанс древніх ритуалів упереміш із чарівним вокалом і важким скрімом. І цей не став винятком. Ще з першої пісні зал наповнився вогняною атмосферою, яка з кожною хвилиною набирала обертів. Публіка, до речі, була дуже активною – всі танцювали, трясли головами, усередині сету навіть трішки слемились. Кожна пісня потрапляла прямо в душу, що можна було помітити по запалу публіки, з яким вона підспівувала. Одним словом, нудно було лише тим, хто вирішив провести свій суботній вечір поза межами цього магічного дійства.

Дивні ритуали, читання стародавніх текстів та народні інструменти на виступі метал-гурту виглядали дуже ефектно. Це був ніби сеанс медитації. Тілом ти у Львові, на території Феста, а душею – десь у горах, між різнотрав’я спостерігаєш за тим, як карпатські мольфари шепчуть стародавні молитви.

Упродовж концерту зіграли майже весь альбом, а кульмінацією стала “Верба” . Вокаліст неодноразово казав, що у текст цієї пісні вкладений глибинний сенс цілої епохи, тому й не дивно що чуттєвість та емоційність з якими виконували пісню, не залишили байдужими нікого. Вже традиційно гурт запалив публіку треками “Ой ти моя земле” та “Десь у горах”. У виконанні кожної пісні було відчутно палку енергетику, яка невпинно транслювалася до залу. Навіть ті, хто прийшов “просто постояти і послухати”, почали хитати головами та рухатися у такт музиці.

По закінченню сету публіка не хотіла відпускати учасників гурту – довелося зіграти ще дві пісні “на біс”. Не забули і про спільну фоточку після концерту, бо як же без неї? Щасливі обличчя фанів ще довго прикрашатимуть інстаграм @motankaband, а іскри, які запалив гурт за якихось півтори години, ще не один день будуть зігрівати сердечко кожного фана.

Загалом було гаряче, а весь виступ пролетів на одному подиху. Дуже тішить те, що українські виконавці можуть звучати так сильно і яскраво. Більш ніж впевнена, ми ще неодноразово почуємо Мотанку у Львові з новими треками та перфомансами. І сподіваємося, що карантин цьому більше не завадить.

Фото: Гурський Віталій
Теги:

Залишити коментар