Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ПРО ЩО ГУРТ IGNEA РОЗКАЗАВ ЖУРНАЛІСТАМ НА ФАЙНОМУ МІСТІ

IGNEA – київська команда, що грає у стилістиці oriental-metal. Цього року гурт відіграв сет на Dark Stage в останній день фестивалю.

Вранці того ж дня учасники банди Хель Богданова та Євгеній Житнюк поспілкувались з представниками медіа та відповіли на питання, як вони пишуть пісні, хто з гуртів їм самим сподобався на фесті, про що буде майбутній альбом, а також дали розгорнутий коментар щодо співпраці з відомими лейблом.

Спочатку музика, потім тексти

Ігнейці розказали, що зазвичай приїжджають на фестиваль із запасом часу, щоб не тільки підготуватись, але й послухати інші гурти. Цього разу їм дуже сподобався виступ Me and that Man (сайд-проект Нергала з Behemoth), що закривали Main Stage 30.07. Також вони встигли трохи подивитись шоу Батюшка. Гурт був хедом на Dark Stage 31.07 та, як поговорюють, прикликав на Файне зливу того вечора…

Поділились учасники гурту і деталями творчого процесу. Розказали, що написання пісень триває постійно. Найчастіше все починається з музики, а потім вже підтягується текст. Був малий спойлер про майбутній EP Ignea, що вийде вже наприкінці цього жовтня. Хель відкрила секрет, що тематика стосуватиметься української культури та міфології.

Журналісти задавали питання про нюанси розвитку та просування українських гуртів, що вважаються неформатом для широкого загалу. І Хель наголосила, що такий процес вимагає інвестицій – як грошових, так і часових. Ще Ігнейці порадили молодим командам не робити довгих пауз у релізах. Їх досвіду можна довіряти, адже Ігнея сама пройшла досить непростий шлях. Власне, він і досі триває. І підписання контракту з Napalm Records у червні цього року – зовсім не привід розслаблятись.

Чого чекати від співпраці з відомим лейблом

Ось розвернутий коментар на цю тему, що дала Хель:

«Наразі в індустрії все, що ви можете – надсилати демки на лейбли. І це все йде в треш. Зараз надто велика конкуренція. Коли ми починали, ми знали, як це працює. Але в нас теж були рожеві окуляри. Ми надсилали фізичні демки на Nuclear Blast та отримали відповідь. Приходимо додому і в поштовій скриньці лист від NB, а там написано: «Вибачте, ми зараз не підписуємо нові гурти». Тоді це так і було. Я і сама нас би тоді не підписала… Потім ми почали турити, я багато чого робила і роблю онлайн, у нас почала формуватись своя аудиторія. Через те, що вона була закордонна, ми нормально себе почували дуже довго. І якби Napalm не написав, ми б спокійно далі це все реалізовували.

Ми самі все робили, повністю, крім концертів. У нас з’явилось букінгове агентство в 2018 році. Це єдине, що в нас на аутсорс. Але це наш агент, що просто виступає гарантом, що ми приїдемо, правильно будемо виступати. Все інше робимо абсолютно самі.

Багато хто думає «От ви підписались на лейбл і всі з вами носяться, всі за вас все роблять». Це не так. Нам зараз треба писати альбом: музику пишемо ми, кліпи знімаємо ми, обкладинка – теж ми. Такі речі, як прес-релізи (про що альбом) – це теж робить гурт. Лейбл звичайно може підготувати прес-реліз, але краще гурту це робити, бо все треба ретельно вичитувати. Ще я хочу пошукати PR-агента окремо від лейбла, тому що цього замало – треба самим працювати на всіх фронтах.»

Тож робимо висновок, що рожеві окуляри молодим музикантам доведеться знімати і чим раніше, тим краще. Навіть у творчій сфері пробиваються в першу чергу працьовиті. Про це варто пам’ятати. Гурту Ignea ж ми бажаємо подальших успіхів та енергії на подолання нових вершин!

Подробиці виступу команди на фестивалі Файне Місто читай тут. А ще обов’язково заціни 2 нові треки банди «Bosorkun» та «Mermaids».

3 коментарі

  1. Espanja Paita 07.02.2022

Залишити коментар