Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ПРИГОДИ ЖУРНАЛІСТА НА ФАЙНОМУ МІСТІ 2021: ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ – ХЕЛЛОВІН

Ох вже це Файне – так довго тебе чекали і так швидко ти летиш. От і останній день. Сьогодні буде про прес-конференцію з організаторами, про те, що Сергій Жадан думає про Павла Зіброва, про парад костюмів та неймовірні шоу від гуртів 1914 та Belphegor. Готовий?

Про що новий альбом Ignea та як підбирають виконавців на фестивалі

Ранок починається з того, що ти намагаєшся відмити взуття після вчорашнього слему в грязюці під час Батюшки. Ти, власне, не слемився, але так і не скажеш. По плану прес-конференція з гуртом Ignea одразу після сніданку. Бесіда з учасниками виходить приємною, цікавою та включає відповіді на декілька важливих питань – в т. ч. нюанси співпраці з відомими лейблами. На Main Stage як раз ніхто не чекається, тому спілкуємось максимально комфортно. Ігнейці кидають тізер щодо теми майбутнього альбому, який планується в тематиці української культури.

На черзі інша цікава розмова – з організаторами фестивалю. Треба не забути подякувати їм за чудові умови, які вони створили для представників медіа в цьому році! Орги розказують багато цікавого, наприклад, як підбирають артистів та як їх розприділюють сценами фестивалю. На Файному у виборі виконавців орієнтуються на смаки відвідувачів, котрі збирають за допомогою wish-листів. Т. ч. кожен (і навіть ти) може висловити свої побажання. А ще нерідко dark-гурти, котрим пропонують Головну Сцену, не дуже-то на неї і хочуть. Просто сектор глядачів на Мейні поділений на 2 частини – не надто зручно для величезних серкл-пітів.

Приємно, що на всі провокативні питання організатори відповідають чесно – пояснюють, чому виходить саме так, а не інакше. В кінці прези вони отримують пропозицію зробити на наступному фестивалі пиво-провід, як на Wacken Open Air. На те відповідають, що як знайдуть Файному постійну локацію, побудують там цілий пивзавод!

Жадан і Собаки – це як AC/DC українською мовою

Тема сьогоднішнього фестивального дня – Хелловін. Значить точно повилазить вся нечисть. Людей насправді більше, адже на вихідних потік гостей густішає. В КайФАЙНЕмо Пабі сьогодні грають кавери на Linkin Park, S.O.A.D., Guano Apes та купу інших легендарних банд. Але немає часу слухати, адже за пару хвилин тебе знову чекає цікава прес-конференція з Сергієм Жаданом – однаково талановитим письменником та музикантом.

На питання охарактеризувати свій музичний проект Сергій відповідає «Жадан і Собаки – це як AC/DC українською мовою». Ділиться, що Павло Зібров – відкрита та дуже приємна людина, тими ж словами відмічає і Юлію Саніну з The Hardkiss. Кожен з них цього року ставав героєм радіо-передачі «Говорить Жадан». До слова, саме The Hardkiss сьогодні закриватимуть Головну Сцену фестивалю і Сергій планує подивитись їх виступ. Загалом розмова з митцем виходить небанальною, зачепивши питання розвитку української музики та культури загалом. А наприкінці Жадан щиро зізнається, що в його гурту немає амбіцій – команда працює в сталому складі, робить те, що любить, та цілком задоволена станом речей.

Оскільки сьогодні Хелловін, має бути й карнавальна хода – костюмів на фесті вистачає і деякі вже трохи пообтріпувались за ці дні. Починається вона о третій і всі, хто готувався, мають шанс на пару хвилин слави. Трохи згодом найкращий костюм обиратимуть на Main Stage. А поки що її займає гурт Omana, який ти пам’ятаєш по КайФАЙНЕмо Туру. Після їх сету М’яч інтригує вечірнім виступом австрійських блекерів Belphegor на Дарку. Каже, що щось нам гурт цікаве привіз і буде круте шоу. Після того Головну займає Detach і ти рушаєш їх зацінити, бо кажуть – буде м’ясо. І воно таки було, а ще – величезний (як для п’ятої години) натовп.

Карпатський дух на Темній Сцені та концептуальне шоу 1914

На початку сету Ignea Хель звеліла відриватись на повну, адже це останній день фесту. Слухаємось, повелителько! На жаль, натовп не такий густий, як хотілось би. Прихильники гурту – це переважно Америка та Європа, а у нас команда чомусь несправедливо обділена увагою.

Гурт сьогодні грає всього потроху – старіше, свіжіше та ще презентує новий трек «Bosorkun». Згадуємо вранішню прес-конференції та тему нового альбому Ignea. Босоркун – карпатський дух. Мабуть, найбільше всіх порвало все ж крутезне «Чорне Полум’я» з останнього альбому команди «The Realms of Fire and Death». Ох, Ігнея, ти з кожним виступом закохуєш у себе ще більше.

До речі, команду можна вітати: у червні 2021 гурт підписав контракт з відомим лейблом Napalm Records. Цікаво, яке воно – життя після підписання з лейблом і чим відрізняється мрія від реальності? Ігнейці про це трохи ділились ранком на зустрічі з журналістами. Читай про це окремий матеріал!

На черзі 1914 – ще одна цікава команда, що родом зі Львова, проте по рівню виконання не поступається європейським гуртам. Все починається із зовнішньої репрезентації – кожен з учасників команди на сцені одягнений у різний варіант солдатської форми. Вокаліст – не виключення, тільки його лице ще й заліплене грязюкою, ніби він тільки вибрався з окопу. Після кожної пісні він поливає себе водою з пляшки, поступово змиваючи з обличчя бруд. При цьому фронтмен глибоко занурений в себе і не співає, а немов проживає кожен трек. Ти ж, стоячи під сценою, намагаєшся проникнути у суть того, що тобі показують. Далі на сцені з’являється гвинтівка Мосіна, що виконує роль мікрофонної стійки. До натовпу ніхто не говорить, щоб не розбити цілісність постановки. Вокаліст все зрошує та зрошує водою обличчя і ось його вже добре видно. Він говорить перший раз за виступ, оголошуючи прем’єру пісні з нового альбому. Це присвята Пилипу Коновалу, в якого досить вражаюча історія. На другий раз солдат наказує нам робити стіну смерті. Далі шоу триває без розмов. В кінці фронтмен на прізвисько Тостер приходить співати до перших рядів на огорожу. Він несподівано отримує сонях від фаната, забирає його та з посмішкою йде. Біс, звичайно, просять, але ні – адже таймінг. Дякую, 1914, це була справжня подорож в минуле. Все ж по драматичності Dark Stage – однозначний лідер серед головних трьох сцен фесту.

Belphegor прикликує Апокаліпсис

Сет австрійських гостей стартує з класичного інтро. Бісівщина починається, коли в антураж з перевернутих хрестів, колючих дротів та схрещених ножів входять музиканти із заляпаними кров’ю обличчями. Дійство сліпить, глушить, зачаровує. А далі, вже по традиції, починається дощ. В руках вокаліста з’являється череп кози. Бельфегори явно збираються продовжити те, що вчора почав Батюшка.

Твориться справжній Апокаліпсис: натовп поливає злива, в небі спалахують блискавки, з лівого боку Dark Stage шалений вітер наполовину обдирає рекламні банери енергетика Hell. Народ натягує дощовики, проте не йде. Найбільш відчайдушні притягують в центр майданчика під сценою палатку сидра Royal і люди набиваються в неї – дякуємо, спонсоре! Музиканти ж тим часом як ні в чому не бувало відігрують чудовий сет. В кінці фронтмен Гельмут Ленер починає жменями жбурляти у натовп медіатори і глядачі ледь не б’ються за них в грязюці. Амінь №2.

На Мейні в цей самий час відігрує своє ефектне шоу The Hardkiss та вистрілюють салюти. А ти, змоклий до нитки, проте абсолютно щасливий Файний Журналіст, повертаєшся у прес-центр. Ти ще не знаєш про те, як трохи згодом на Light Stage епатажні Хамерман Знищує Віруси закидають всіх яйцями під час виступу. Ну добре, що хоч не телячими шлунками.

Ось і пролетів миттю твій перший Файний Фест. Звичайно, всього побачити та почути ти не встиг, але не в тому була мета… Ти переповнений враженнями збираєшся додому, вже за всіма сумуєш та плануєш, як прибудеш сюди наступного року. Що ж до ФМ, це дійсно та подія, котру варто відвідати хоча б раз у житті кожному. І не важливо, які в тебе музичні смаки та що ти за людина взагалі – тут ти обов’язково знайдеш і свою музику, і однодумців!

P.S. Команда The Big 4 висловлює величезну подяку організаторам Файне Місто 2021 та всім, хто до цього причетний, за створення надзвичайно комфортних умов для журналістів та фотографів та за можливість дійсно стати media family за ці дні!

Квитки на фестиваль Файне Місто 2022 вже у продажу за посиланням fainemisto.com.ua/tickets

Фото: Дудка Таша

Залишити коментар