Фінансова підтримка армії – https://savelife.in.ua/donate/

ЯК МАВ БИ ЗВУЧАТИ PAIN ТА ЩО З ЦЬОГО ВИЙШЛО

26 лютого до столиці завітає шведська індастріал-команда PAIN, щоб змусити нас позакривати роти (що навряд чи) та трохи роздовбати підлогу київського клубу Atlas (а це вже точно!). І поки чекаємо, освіжимо в пам’яті, чим цікавий гурт та його фронтмен.

В далекому-далекому 1997…

Більше двох десятків років тому стартував цей проект в жанрі індастріал-метал. Біля керма стояв (та й лишається) лідер трохи старшої та набагато похмурішої банди Hypocrisy – Петер Тегтгрен. Pain задумувалась (та довгий час лишалась) one-man-band_ом, де Петер робив все сам, а інших музикантів запрошував лише для живих виступів.

Після досить спокійного початку в 1997 році, котрий відзначила однойменна платівка, PAIN буквально увірвались усюди, куди було можна, зі своїм синглом «Shut Your Mouth» (2001). Трек по сьогодні лишається, мабуть, найвідомішим витвором банди, проте не єдиним улюбленим бойовичком фанів. Як же не згадати «Same Old Song», і «Dirty Woman», і «End of the Line»?

Життя команди склалось з досить традиційних для метал-банди етапів та подій – запису альбомів, пошуку та зміни лейблів (з крутого на ще більш крутий), еволюції звучання та купи виступів-турів, серед яких і спільне концертування з Nightwish.

Що маємо зараз? Гурт записується на Nuclear Blast Records та має 8 альбомів. Останній повноформатник датується 2016 роком. Щодо свіжішого матеріалу, то в 2021 в банди виходили сингли – треки «Gimme Shelter» (кавер на легендарних Ролінгів) та «Party in My Head». Можливо, і нова платівка під’їде згодом?

Цікавий факт про Pain. Від початку гурт мав бути хевіметальним. Проте експерименти за компом зі всілякою електронікою настільки зайшли Петеру та давали так багато простору для реалізації, що… що його соло-банда вийшла такою, як ми її тепер знаємо.

Петер Тегтгрен та його сто талантів

Як сам колись сказав цей відомий музикант:

«Музика для мене все. Я пережив через неї 2 розлучення та цілу купу іншого лайна, проте вона до сих пір є для мене найважливішим у житті. Я обираю її серед усього іншого». Отакий однолюб.

Власне, дядько Петер не тільки шалено любить музику, але є, мабуть, одним з найталановитіших шведів, що живуть нині. Його мульти-талант поєднує композиторство, продюсерську діяльність, режисуру відеокліпів, вокал та гру на купі інструментів (гітара, клавішні, ударні та бас).

За свої 50 з хвостиком років Тегтгрен:

  • створив 3 банди – Hypocrisy, Pain та The Abyss;
  • продюсував таких зірок, як Dimmu Borgir, Celtic Frost, Children of Bodom, Immortal та ін., котрі у свій час записувались на його власній студії «The Abyss»;
  • вокально чи інструментально прийняв участь у купі проектів – Therion (співав у треку «Path of the Psychopath»), супергурт Bloodbath (вокал), Sabaton (додатковий вокал в «Gott Mit Uns» та «Twilight Of The Thunder Gods»), Immortal (гра на басі).

Звичайно ж, окремо варто відмітити участь Петера у банді Lindemann разом з фронтменом Rammstein, де він відповідав за бек-вокал, весь інструментал та мікшування. І з якого вийшов у 2020.

Якщо додати до портрету трохи особистого, то Петер народився 3 червня 1970 р., музикантом став, надихаючись, творчістю Kiss, виховувався у сім’ї, де ненавидять релігію і сам себе називає hateanist (утворене від слова hate). Тричі був одружений та має сина, що успадкував від батька пристрасть до музики. Хобі в Тегтгрена теж музичні – він, наприклад, пише музику до шведських фільмів (а інколи ще й знімається в них). Прихильники нерідко кличуть цього метал-монстра «найкрутіший швед» і з цим зовсім не виникає бажання сперечатись!

А відчути наживо харизму дядька Петера та однієї з його банд можна буде вже зовсім скоро. Хапай квитки на концерт за посиланням та не пропусти гучний вечір шведського індастріалу!

https://concert.ua/uk/event/pain

Теги:

Залишити коментар